/  / Podwójny milioner

Podwójny milioner

null
© Volkswagen
null

Z taśmy produkcyjnej zakładu Volkswagen Sachsen GmbH w niemieckim Zwickau zjechał właśnie dwumilionowy Golf kombi (Variant).

Jubileuszowe auto to Golf Variant Highline w kolorze białym, z silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM i pakietem R-Line Exterieur.

"Ten jubileusz produkcyjny jest kolejnym kamieniem milowym w ponad 20-letniej historii Golfa Varianta. Świadczy on o popularności tego samochodu wśród klientów, wynikającej z doskonałej koncepcji samego produktu oraz z zaangażowania całej załogi zakładu Zwickau - powiedział Thomas Ulbrich, członek zarządu marki Volkswagen ds. produkcji i logistyki.

Golf Variant jest najpopularniejszą na świecie wersją Golfa po hatchbacku. Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1993 roku w Wolfsburgu i Osnabruck, później samochód montowany był także w Bratysławie (Słowacja).

Europa gra w Golfa

Od 2007 roku Golf Variant produkowany był w Volkswagen de Mexico w Puebli, gdzie z taśm produkcyjnych zjechało około 700 000 sztuk Golfa Varianta piątej i szóstej generacji. Od maja roku ubiegłego Golf 7 Variant produkowany jest tylko w Zwickau. W 2015 roku rozpocznie się równoległa produkcja tego modelu także w zakładach w meksykańskiej Puebli.

W zakładzie w Zwickau oprócz Golfa Varianta od października produkowany będzie także nowy Passat Variant. Od 1990 roku z taśm produkcyjnych tego zakładu zjechało łącznie 4,6 mln Volkswagenów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane