/  / Podwójny atak Infiniti

Podwójny atak Infiniti

null
© Infiniti
null

W roku przyszłym japońska marka premium wprowadzi na rynek europejski nowy model Infiniti Q30. To wiadomo. Ciekawa informacja jest natomiast taka, że niedługo potem w sprzedaży pojawi się też crossover z oznaczeniem QX30.

Jak ustalił serwis Automotive News Europe na podstawie wiarygodnych źródeł, obie nowości Infnitni będą wytwarzane w tym samym zakładzie Nissana w Wielkiej Brytanii. Konstrukcyjnie będą spokrewnione z modelami, które ma już w swojej ofercie Mercedes (odpowiednio nowa Klasa A oraz GLA).

Wśród konkurentów rynkowych Infiniti Q30 wymienić można np. Audi A3 oraz BMW Serii 1. Z kolei crossover QX30 powalczy o względy klientów z takimi modelami jak wspomniany wyżej Mercedes GLA, a także BMW X1 i Audi Q3.

Jak zapowiada koncern, Infiniti Q30 będzie w swojej klasie modelem dość nietypowym, wyróżniającym się na tle segmentu zdominowanego przez graczy z Niemiec. Kilka lat temu podobną koncepcję produktową przyjęła marka Nissan, która postanowiła powalczyć o względy klientów z segmentu kompaktów wprowadzając do sprzedaży Qashqaia pierwszej generacji. Wówczas takie posunięcie okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pytanie, czy Infiniti uda się teraz ta sama sztuczka z Q30?

Nowości wystawy Paryż 2014

Przedsmak nowego modelu Infiniti stanowi projekt Q30 Concept (patrz zdjęcie), który ujrzał światło dzienne podczas ubiegłorocznej wystawy we Frankurcie.

Według naszych ustaleń, premiera modelu Infiniti Q30 na rynku polskim planowana jest w przybliżeniu na jesień przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane