/  / Poduszkowe problemy Toyoty

Poduszkowe problemy Toyoty

UOKIK|
null
© Toyota
null

Toyota – z powodu ewentualnej usterki poduszki powietrznej – wezwie do serwisu ponad 23 500 samochodów. Chodzi o starsze modele Corolli oraz Yarisa.

Akcją naprawczą na polskim rynku zostaną objęte wybrane egzemplarze modelu Toyota Corolla – wyprodukowane w Japonii, Turcji i Wielkiej Brytanii od 03.05.2002 do 12.03.2005, a także Toyoty Yaris – wyprodukowane we Francji od 18.04.2001 do 30.03.2007.

Zachodzi podejrzenie, że wymienione Toyoty wyposażone są w przednie poduszki powietrzne pasażera z napełniaczami, które według powiadomienia złożonego przez ich producenta – tj. firmę Takata – mogły zostać w procesie produkcji napełnione niewłaściwie wytworzonym materiałem. W razie odpalenia poduszki podczas kolizji może nieprawidłowo przebiegać proces napełniania poduszki, zwiększając ryzyko obrażeń pasażera.

Ponadto, w niektórych autach wyposażonych w poduszki uruchamiane jednostopniowo (wyprodukowanie przez Takatę) w miarę upływu czasu wzrasta ryzyko przedostawania się wilgoci do wnętrza napełniacza. Wpływ wzrostu wilgotności wewnątrz poduszki pasażera na przebieg procesu jej uruchomienia nie jest znany.

Kampanią naprawczą objęte są na polskim rynku łącznie 23 543 Toyoty (PATRZ TUTAJ).

Egzemplarze wyposażone w przednie poduszki pasażera uruchamiane jednostopniowo będą podlegały próbie szczelności napełniacza. Jeżeli napełniacz okaże się nieszczelny, zostanie wymieniony natychmiast. W pozostałych przypadkach samochód zostanie zwrócony klientowi bez wymiany napełniacza, a napełniacz zostanie wymieniony w terminie późniejszym, kiedy będzie dostępna odpowiednia ilość zmodyfikowanych części.

W odpowiednim czasie klienci Toyoty zostaną zaproszeni na wymianę napełniaczy w ich samochodzie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane