/  / Pod dyktando Yarisa

Pod dyktando Yarisa

(2014-10-22 14:56)
null
© Toyota
null

Na niedawną modernizację modelu Toyota Yaris japońska marka nie żałowała wysiłku ani środków finansowych. Nic dziwnego – w końcu "Yariska" to zdecydowany lider sprzedaży firmy w Europie.

Jak wynika z zestawienia zbiorczego za okres styczeń-wrzesień, najchętniej kupowanym modelem Toyoty przez europejskich klientów w tym roku kalendarzowym jest zdecydowanie miejski Yaris. Łącznie "maluch" wypracował wynik na poziomie nieco ponad 136 500 egzemplarzy. Z powyższego na odmianę hybrydową przypadło prawie 42 500 sztuk.

Na miejscu drugim listy przebojów marki plasuje się natomiast Toyota RAV4. Ta kompaktowa terenówka uzyskała na rynku europejskim wynik na poziomie łącznie prawie 74 000 egzemplarzy.

Z kolei o trzecie miejsce podium zażarcie rywalizuje dwóch pretendentów – Toyota Auris hatchback oraz Corolla. Póki co nieznacznie lepszy wynik uzyskał Auris, na którego od stycznia zdecydowało się na Starym Kontynencie ponad 65 400 nabywców. Z kolei wynik Toyoty Corolli – obecnie dostępnej jako model jedenastej już generacji – okazał się gorszy o zaledwie 3 000 egzemplarzy.

W statystykach Toyoty oddzielnie ujęta jest ponadto sprzedaż wersji modelowej Auris Touring Sports (kombi), która od stycznia uzyskała łącznie wynik ponad 42 750 egzemplarzy – z czego wersja hybrydowa stanowi prawie 27 100 sztuk.

Jeśli sprzedaż Aurisa w wersji hatchback i kombi zestawimy razem, wówczas okaże się, że omawiany model pod względem popularności ustępuje miejsca tylko Yarisowi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane