/  / Pod dyktando Passata i Superba

Pod dyktando Passata i Superba

IBRM SAMAR|
null
© Volkswagen
null

Volkswagen Passat oraz Skoda Superb. Tak aktualnie wygląda ścisła czołówka segmentu modeli klasy średniej w Polsce. Które auto zostanie liderem zestawienia na koniec roku 2014?

Jak wynika z danych IBRM SAMAR, w okresie styczeń-sierpień na rynku polskim liderem segmentu modeli klasy średniej jest Volkswagen Passat. Większy brat Golfa uzyskał od początku bieżącego roku łącznie prawie 4 300 rejestracji. Taki wynik plasuje jednocześnie Passata na miejscu 10-tym w rankingu wszystkich najpopularniejszych modeli osobowych nad Wisłą.

Kto może odebrać Passatowi prowadzenie? Najgroźniejszym rywalem na chwilę obecną wydaje się "koncernowy" brat, czyli Skoda Superb. Wynik wytwarzanej w Czechach limuzyny to łącznie prawie 3 650 rejestracji. Warto w tym miejscu dodać, że już podczas jesiennej wystawy w Paryżu światło dzienne ujrzy Passat po zmianach generacyjnych (patrz zdjęcie). Z kolei według doniesień prasy motoryzacyjnej premiery nowego Superba można spodziewać się w roku 2015.

Na miejscu trzecim wśród najpopularniejszych modeli klasy średniej w Polsce jest natomiast Opel Insignia, który nie tak dawno doczekał się w gamie zmian modernizacyjnych. Reprezentant koncernu z Russelsheim legitymuje się wynikiem na poziomie prawie 2 900 rejestracji. Aby nie stracić miejsca na podium, Insignia powinna uważać na kolejnego w zestawieniu gracza. Jest nim nie kto inny jak Toyota Avensis (2 560 egzemplarzy). Już w roku przyszłym "japończyk" będzie miał następcę. Przy atrakcyjnej stylistyce i rozsądnie skalkulowanej cenie nowy Avensis może okazać się dla pozostałych rywali naprawdę groźny.

Za Toyotą kolejne miejsce w segmencie zajmuje pod względem popularności Ford Mondeo (1 975 rejestracji). Podobnie jak w przypadku VW Passata następca już czeka w blokach startowych – w tym tygodniu na stronie samar.pl opublikowaliśmy pierwsze ceny Mondeo po zmianach generacyjnych, który będzie do kupienia od 89 000 złotych (PATRZ TUTAJ).

W rankingu za Mondeo jest Mazda6. "Szóstka" uzyskała od stycznia wynik nieco ponad 1 700 rejestracji. To prawie tyle samo co pochodząca z tej samej "stajni" Mazda3, która w rankingu popularności szybko pnie się w górę.

Poza listą TOP-50 najpopularniejszych modeli osobowych w Polsce plasuje się aktualnie Renault Laguna. Francuzi nie zamierzają jednak składać broni. Według naszych ustaleń, na jesień 2015 przewidywany jest nowy model Renault w segmencie obecnej Laguny. Rozpoczęcie sprzedaży nastąpi około listopada 2015 i to będzie sedan. Natomiast na rok kolejny (2016) przewidziano wersję kombi.

Autor: Rafał Żaglewski


Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w sekcji MOTOTRENDY | RANKING TOP50/TOP10 na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są co miesiąc, wraz z pozyskaniem nowych danych.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane