/  / Pod dyktando Octavii

Pod dyktando Octavii

null
© Skoda
null

Octavia stanowiła w listopadzie ponad 1/3 ze wszystkich nowych samochodów, które dostarczyła na rynek marka Skoda. Dynamicznie rosną też wyniki kompaktowego Rapida.

Jak wynika z podsumowania za listopad, najpopularniejszym modelem Skody na rynku światowym była Octavia. Do salonów trafiło łącznie około 36 400 egzemplarzy. Duże wrażenie robi zwłaszcza dynamika wzrostu, która w porównaniu z analogicznym miesiącem jest lepsza aż o 18,2%.

Drugim najlepiej sprzedającym się modelem czeskiego producenta została Skoda Rapid. Ten życzliwie przyjęty na rynku kompakt trafił w listopadzie do nieco ponad 19 000 klientów. Co ciekawe, dynamika wzrostu jest w przypadku Rapida jeszcze wyższa niż u Octavii (+30,5%).

Póki co, trzecia w koncernowych rankingach sprzedaży jest natomiast Skoda Fabia. "Czeszka", która w tym roku kalendarzowym doczekała się premiery wersji po zmianach generacyjnych, legitymuje się w listopadzie wynikiem rzędu 12 600 egzemplarzy. To mniej niż w analogicznym miesiącem roku poprzedniego o 13%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane