/  / Pod dyktando Klasy S

Pod dyktando Klasy S

null
© Mercedes-Benz
null

W czerwcu segment samochodów luksusowych w Niemczech znów okazał się liderem wzrostu w ujęciu procentowym. Mercedes Klasy S i spółka poprawiły sprzedaż łącznie o prawie 60%!

Jak wynika z najnowszego podsumowania danych rejestracyjnych według KBA, najszybciej rosnącym segmentem rynku niemieckiego w czerwcu znów okazała się klasa wyższa/luksusowe: w ujęciu procentowym zainteresowanie tego typu autami zwiększyło się w ciągu roku aż o 59,2% do nieco ponad 2 800 egzemplarzy.

Liderem okazał się Mercedes Klasy S. W czerwcu rejestracje przypadające na limuzynę ze srebrną gwiazdą na masce stanowiły aż 26,7% całego segmentu (750 egzemplarzy).

Według aktualnego stanu, samochody luksusowe stanowią około 1% wszystkich nowych pojazdów osobowych, jakie rejestruje się u naszych zachodnich sąsiadów.

Kilka innych segmentów niemieckiego rynku "osobówek" też zanotowało w czerwcu wzrost rejestracji, jednak nie tak dynamiczny jak Klasa S i spółka. Można tu wymienić segment pojazdów SUV (27 300 sztuk; +14,7%) oraz kamperów (2 900 sztuk; +14,3%) i aut terenowych (20 600 sztuk; +2,2%).

Segmentem stanowiącym największy udział w rynku niemieckim są oczywiście kompakty (26,8%). W czerwcu rejestracje tego typu aut nad Renem przekroczyły poziom 74 500 egzemplarzy. To wynik lepszy od tego sprzed roku o 8,3%.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane