/  / Playboy polubił Lexusa GS F

Playboy polubił Lexusa GS F

null
© Lexus
null

Redakcja Playboya przyznała wyróżnienia dla najlepszych samochodów roku. Za numer jeden uznano Jaguara F-Pace. W kategorii "luksus i sport" zwyciężył natomiast Lexus GS F.


W uzasadnieniu werdyktu Playboya podkreślono wysoką moc napędu "japończyka", jego przestronne wnętrze i bogate wyposażenie. Jurorzy zwrócili uwagę na fakt, że choć luksusowy samochód będzie przede wszystkim zapewniał komfort podczas codziennych dojazdów do biura, nadaje się również do ostrej jazdy dzięki wyczynowemu zawieszeniu i specjalnemu mechanizmowi różnicowemu.

W Lexusie GS F oceniono także obecność na pokładzie 17-głośnikowego systemu firmy Mark Levinson oraz miły dla ucha gang pracującego silnika.

Nie ma nudy
"Limuzyna kojarzy się z codziennymi i raczej nudnawymi dojazdami do pracy. Lexus trochę stara się modyfikować stereotyp, montując w swoim aucie mocny silnik i nadając zawieszeniu nieco bardziej sportową charakterystykę. Pomysł pozornie szalony i na pewno trudny w realizacji, ale jaka później jest frajda z jazdy! Doceniliśmy Lexusa, bo motoryzacja nie musi być nudna - mówi Rafał Jemielita, dziennikarz Playboya i juror plebiscytu.

GS F to wyczynowa wersja limuzyny Lexus GS, wyposażona w pięciolitrowy silnik V8 o mocy 477 KM i maksymalnym momencie obrotowym 530 Nm. Kierowca może liczyć na sprint do setki w czasie 4,5 sekundy i prędkość maksymalną 270 km/h.

"Zwykły" Lexus GS jest dostępny w wersji 200t z dwulitrowym silnikiem benzynowym turbo lub jako hybrydowy 300h.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane