/  / Playboy nagradza

Playboy nagradza

null
© BMW
null

Magazyn Playboy wybrał BMW i8 jako samochód roku 2014. Auto sportowe spod znaku szachownicy triumfuje w kategorii "Styl i piękno".

W uzasadnieniu decyzji członkowie jury podkreślili „wyjątkową urodę” i niepowtarzalny styl BMW i8. Auto zwraca uwagę futurystycznym designem, podkreślającym możliwości technologiczne drzemiące pod maską oraz w kabinie. Proporcje i8 łączą się z typowymi dla BMW cechami stylistycznymi w nowej interpretacji, m.in. unoszonymi do góry drzwiami.

BMW i8 to sportowe auto przyszłości, w którym zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Dostrzegło to również gremium przyznające nagrody magazynu Playboy – model producenta z Bawarii miał nawet duże szanse na wygraną także w kategorii "Na szczytach technologii".

BMW i8 wyposażono w układ napędowy o mocy 362 koni, na który składają się 3-cylindrowy turbodoładowany silnik spalinowy oraz motor elektryczny. Kabina pasażerska jest zaś wykonana z tworzywa sztucznego, wzmacnianego włóknem węglowym.

W jury tegorocznej, XXIII edycji konkursu „Samochód Roku” zasiedli Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita oraz Andrzej Koper. Nagrody przyznano łącznie w 19 kategoriach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane