/  / Pierwsze w Polsce wyścigi na 1 milę

Pierwsze w Polsce wyścigi na 1 milę

null
null

Na lotnisku w Białej Podlaskiej odbędzie się Battle Royale – pierwsze w Polsce wyścigi na odcinku jednej mili. Będzie to widowiskowe show, a w najszybszych samochodach rywalizować będą w różnych klasach zawodnicy zarówno z Polski, jak z Austrii, Niemiec, Szwecji, Ukrainy czy Rosji. Termin: 23 i 24 sierpnia.

Sporty motorowe mają swoich licznych fanów na całym świecie i wraz z szybkim rozwojem technologicznym pojazdów przybierają na widowiskowości. Coraz większe moce silników, ogromne prędkości, zapach palonych opon, wysokooktanowe paliwo – to wszystko powoduje, że serce zaczyna szybciej bić, a adrenalina wydziela się ze zdwojoną mocą.

W Polsce organizowanych jest wiele różnych imprez motoryzacyjnych mających wiernych kibiców, ale dopiero teraz, po raz pierwszy w kraju będzie okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć rywalizację unikatowych, najszybszych na świecie samochodów ścigających się ze sobą na odcinku 1 mili (1609 metrów).

W przedostatni weekend wakacji, 23 i 24 sierpnia na płycie lotniska w Białej Podlaskiej odbędą się zawody Battle Royale, w których wystartują zawodnicy z Polski, Austrii, Niemiec, Szwecji, Ukrainy i Rosji.  

"Battle Royal to wydarzenie organizowane przez pasjonatów dla pasjonatów. Będzie to prawdziwy festiwal prędkości, niezwykłych emocji. To będą pierwsze w Polsce wyścigi na odcinku jednej mili, podczas których zobaczymy prawdziwe perełki motoryzacji, samochody z niespotykanie mocnymi silnikami mogącymi rozwinąć prędkość nawet 400 kilometrów na godzinę - zapowiada Stanisław Nader, główny pomysłodawca i organizator Battle Royale.

O wyjątkowej formule Battle Royale stanowić będzie m.in. podział wyścigu na kilka różnych klas startowych, do których przypisane będą pojazdy o różnych parametrach technicznych warunkowanych modelem oraz dopuszczonymi modyfikacjami.

Przykłady klasyfikacji
Super Lightweight
klasa dopuszczająca modyfikacje bez limitu
pojazdy: KTM X-Bow, Ariel Atom, Caterham, Caterham/Lola, Radical

Stock Premium
klasa seryjnych samochodów premium
pojazdy: Maserati Quattroporte, Maserati Ghibli, Porsche Panamera, Porsche Panamera GTS, Porsche Panamera Turbo, BMW M3 E92,BMW M4, BMW M5 E60, BMW M5 F10, BMW M6, BMW M550, Mercedes-Benz SL 65 AMG, Audi RS 5, Audi RS 6, Corvette C7, Chevrolet Camaro, Lexus IS-F, Cadillac CTS-V, Ferrari FF

Sport Cars
modyfikacje dopuszczające moc maksymalnie 700 KM
pojazdy: Nissan GT-R, Porsche 911 Turbo, Porsche 911 GT2, Lamborghini Aventador, Ferrari F12 Berlinetta, Corvette ZR1, McLaren MP4-12C, Noble M600

Ultimate Cars
klasa dopuszczająca modyfikacje bez limitu
pojazdy: Bugatti Veyron 16.4, Bugatti Veyron 16.4 Super Sport, Pagani Zonda, Pagani Huayra, Zenvo ST1, Aston Martin One-77, Porsche 918, Koenigsegg CCX, Koenigsegg CCXR, Koenigsegg Agera, Koenigsegg Agera R, McLaren P1
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane