/  / Pierwsze takie BMW

CENY | Pierwsze takie BMW

null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

BMW 2 Active Tourer to ciekawy projekt. Wraz z jego premierą Bawarczycy celują w nowy dla siebie segment rynkowy, a równocześnie mamy do czynienia z pierwszym w gamie autem przednionapędowym.

Active Tourer został wymyślony jako samochód dla aktywnych, sportowych kierowców i młodych rodzin o dużych wymaganiach praktycznych wobec pojazdu. Na rynku polskim nowe BMW będzie w początkowym okresie dostępne z trzema silnikami do wyboru. Dwa z nich to konstrukcje benzynowe (1.5/136 KM oraz 2.0/231 KM), natomiast trzecia propozycja do diesel 2.0, który rozwija moc maksymalną na poziomie 150 KM.

W podstawowej wersji nowe BMW sprzedawane będzie w Polsce w następujących wersjach silnikowych do wyboru:
- 218i Active Tourer 136 KM: ceny od 108 900 złotych
- 218d Active Tourer 150 KM: ceny od 120 900 złotych

Oba silniki sprzęgnięto z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach. Według danych producenta, benzynowiec zużywa w cyklu mieszanym około 4,9 litrów paliwa na 100 KM (według normy ECE). Mniejszym apetytem na paliwo wyróżnia się 150-konny diesel (średnio około 4,1 l/100 km), ale cena wersji podstawowej to już 120 900 złotych.

Poczynając od wyższego poziomu Advantage, w ofercie pojawia się dodatkowo mocniejsza wersja benzynowa 225i Active Tourer (231 KM), którą zgrano z 8-biegowym automatem. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi według producenta około 5,8 l/100 km. Ceny startują z pułapu 154 900 złotych do nawet 164 800 złotych (bez opcji).

W skład wyposażenia standardowego każdej z wersji wchodzi m.in. klimatyzacja, sportowa kierownica pokryta skórą, dzielone i składane oparcie kanapy tylnej (w proporcji 40:20:40), uruchamianie silnika bezkluczykowe, komputer pokładowy oraz radio AM/FM z 6,5-calowym wyświetlaczem plus gniazda USB/Aux-In/Apple iPod.

Wersja wyposażenia Avdantage zawiera ponadto takie elementy jak np. kierownica wielofunkcyjna, reflektory przeciwmgielne, klimatyzacja automatyczna oraz regulacja prędkości z funkcją hamowania. Ceny zaczynają się od 115 000 złotych.

Kolejna wersja w gamie to poziom Sport Line (ceny od 120 800 do 159 600 złotych bez opcji). Na wyposażenie składają się elementy modelu Avdantage oraz dodatkowo m.in. sportowe fotele przednie, grill atrapy chłodnicy w błyszczącym kolorze czarnym, końcówka rury wydechowej galwanizowana w czarnym chromie, listwy progowe z przodu noszące napis "BMW Sport", a także deska rozdzielcza z kontrastującymi szwami.

Na samej górze gamy BMW 2 Active Tourer znajdziemy model Luxury Line (ceny od 126 000 do 164 800 złotych bez opcji). W zamian za wydane pieniądze klient otrzymuje takie elementy wyposażenia jak np. wykończenie zewnętrzne Chrome Line, tapicerka skórzana Dakota perforowana/kolor czarny, grill atrapy chłodnicy w błyszczącym chromie oraz pas tylny z chromowanym akcentem i końcówka rury wydechowej w kolorze błyszczącego chromu, jak również listwy progowe z przodu "BMW Luxury".

Najnowszy model BMW można wyposażyć też w takie elementy dodatkowe jak np. sportowe zawieszenie M (dopłata 1 485 złotych), kamera cofania (1 747 złotych), czujniki parkowania z przodu i z tyłu (3 494 złotych), szklany dach panoramiczny (5 459 złotych), a także system nawigacyjny Plus (10 874 złotych).

Jak zapowiada generalny importer, BMW 2 Active Tourer dostępne będzie w salonach nad Wisłą od 27 września.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane