/  / Pierwsze sukcesy nowych modeli Skoda Auto

Pierwsze sukcesy nowych modeli Skoda Auto

IBRM Samar (Rafał Żaglewski)|
null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnull

Jako "obiecujący" określa firma Skoda Auto start kariery handlowej dwóch nowych modeli Rapid oraz Citigo, które stanowią ważny element ofensywy produktowej spółki. W tym roku branża motoryzacyjna spodziewa się debiutu modelu Skoda Rapid w wersji adresowanej do klientów w Europie. Będzie murowany hit?

Jako "obiecujący" określa firma Skoda Auto start kariery handlowej dwóch nowych modeli Rapid oraz Citigo, które stanowią ważny element ofensywy produktowej spółki. Przypomnijmy, że nowa Skoda Rapid to rodzinna limuzyna oferowana aktualnie na rynku indyjskim. Auto zadebiutowało w sprzedaży pod koniec ubiegłego roku, osiągając skumulowany wynik na poziomie około 1 700 egzemplarzy (dane na koniec roku kalendarzowego 2011).

Nowa Skoda Rapid wybrana rodzinnym autem roku

Rapid to bardzo ważny produkt w gamie marki, ponieważ jest pierwszym reprezentantem tego producenta w największym wolumenowo segmencie indyjskiego rynku samochodowego. Skoda sprzedaje ponadto w Indiach takie modele jak Fabia, Laura/Octavia, Yeti oraz Superb.

Premiera modelu Rapid na rynku indyjskim jest tym ważniejsza, że czeska spółka zdecydowała się również opracować wersję tego auta dla rynku europejskiego. Na razie dysponujemy wyłącznie oficjalnymi zdjęciami przedstawiającymi projekt MissionL, a więc bliski ostatecznej wersji pojazd koncepcyjny Skody z IAA Frankfurt 2011.

Przedstawiciele Skoda Auto oficjalnie informują na razie o planach ukończenia do połowy bieżącego roku znaczącej rozbudowy zakładów w Mlada Boleslav. W czeskiej fabryce wytwarzany będzie trzeci model, produkowany obok samochodów Fabia i Octavia.

Skoda Citigo na podbój rynku europejskiego
W drugiej połowie ubiegłego roku Skoda wprowadziła do sprzedaży jeszcze jeden model nowej generacji. Jest nim miejski pojazd Citigo, aktualnie dostępny w czeskich salonach dealerskich w wersji trzydrzwiowej.

Według danych na koniec grudnia, w roku ubiegłym dostarczono klientom ponad 500 egzemplarzy modelu Citigo.

Po raz trzeci z rzędu Skoda numerem 1 w Polsce

Jak zapowiada koncern, w roku bieżącym Skoda Citigo pojawi się w sprzedaży na innych rynkach europejskich, a ponadto doczekamy się również premiery bardziej funkcjonalnej odmiany pięciodrzwiowej.

Skoda Citigo wytwarzana jest w zakładach Volkswagen AG na Słowacji obok siostrzanych modeli Volkswagen up! oraz SEAT Mii.

Dodajmy, że najpopularniejszym modelem Skoda Auto w całym roku ubiegłym była sprzedająca się bardzo dobrze nie tylko w Polsce Octavia, z wynikiem na poziomie prawie 373 000 egzemplarzy (+16,9%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane