/  / Pierwsze nowe Volvo FH dostarczone polskiemu klientowi

Pierwsze nowe Volvo FH dostarczone polskiemu klientowi

Volvo Trucks|
null
© Volvo Trucks
nullnull

Pierwszy zamówiony w Polsce egzemplarz nowego Volvo FH został przekazany przewoźnikowi podczas uroczystości, która odbyła się 13 kwietnia w Gdańsku. Ten wyjątkowy ciągnik siodłowy zasilił flotę firmy Krajtrans ze Zblewa.

Za tło do uroczystego przekazania kluczyków do pierwszego zamówionego w Polsce najnowszego Volvo FH posłużyła malownicza gdańska marina żeglarska oraz charakterystyczna sylwetka słynnego zabytkowego żurawia portowego.

Andrzej Krajewski, właściciel Zakładu Transportowego Krajtrans, jest od wielu lat związany z marką Volvo. Jego firma powstała w 1985 roku i pierwszy jej tabor stanowił ciężarowy Liaz, którego zastąpiły samowyładowcze Jelcze. Od samego początku działalności Krajtrans wyspecjalizował się w przewozie płodów rolnych takich jak zboża i buraki cukrowe.

Z czasem wywrotki zostały zastąpione przez używane ciągniki siodłowe Volvo F12. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy stały się zakupy fabrycznie nowych Volvo FH12, pierwszego w roku 1996.

Obecnie flota firmy składa się z 28 ciągników Volvo FH 12, 15 naczep kurtynowych, 15 naczep samowyładowczych, pięciu naczep z bocznym wyładunkiem oraz dwóch naczep niskopodwoziowych.

"Od lat użytkuję wyłącznie ciągniki marki Volvo. Bardzo ważny jest dla mnie wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają pojazdy tej marki, a także ich ekonomika paliwowa oraz niezawodność - podkreśla Andrzej Krajewski.

"Byłem mile zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że jestem pierwszą osobą w Polsce, która złożyła zamówienie na najnowsze Volvo FH. Decyzja o jego kupnie jest związana z konsekwentnym odświeżaniem floty. Po 6-7 latach moje wozy przechodzą z transportu międzynarodowego na szlaki krajowe. Potrzebowałem więc nowego ciągnika do obsługi tras europejskich - mówi biznesman.

Nowo zakupiony ciągnik Volvo FH będzie współpracował z naczepą kurtynową, obsługując trasy międzynarodowe wiodące do Belgii, Holandii i Portugalii. Zestaw będzie woził głównie produkty drzewne oraz papier.

Pierwsze nowe Volvo FH, które trafiło do rąk polskiego użytkownika, zostało przygotowane w specjalnej specyfikacji premierowej. Największa dostępna w ofercie kabina sypialna Globetrotter XL została wyposażona w pakiet sypialny 2 Beds Plus. Górna leżanka ma wymiary 700x1900 mm, natomiast dolna to 815x2000 mm. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi fotel pasażera typu Relax można obracać.

Kierowcy mają także do dyspozycji chłodziarkę o pojemności 33 litrów, rozkładany stolik oraz dodatkowe półki i obszerne schowki na rzeczy.

O komfort podczas jazdy i odpoczynku dba automatyczna klimatyzacja, elektrycznie sterowany szyberdach, elektryczna klimatyzacja postojowa oraz postojowy ogrzewacz kabiny. Bezpieczeństwo kierowców podnosi pakiet Protection w postaci m.in. podręcznego sejfu, laminowanych szyb bocznych i alarmu.

Pod kabinę Volvo FH w efektownym kolorze Yellow Twister trafił 13-litrowy silnik EEV o mocy 500 KM i momencie obrotowym 2500 Nm, spełniający normę czystości spalin Euro V.

Pierwsze zamówione w Polsce nowe Volvo FH wyposażone zostało w nowatorską funkcję I-See, dzięki można zaoszczędzić do 5% paliwa.  

Zamówione przez Krajtrans nowe Volvo FH objęte jest usługą Dynafleet zawierającą pakiety: Paliwo i środowisko; Czas pracy kierowcy; oraz Lokalizacja.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane