/  / Pierwsze ceny modelu Corvette Stingray w Europie

Pierwsze ceny modelu Corvette Stingray w Europie

null
© Corvette
null

Sportowy model Chevrolet Corvette Stingray siódmej generacji wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią. Ceny tego modelu na Starym Kontynencie będą rozpoczynać się od 69 990 EUR.

Corvette Stingray zostanie wyposażone i zmodyfikowane z uwzględnieniem wymagań klientów z rynków europejskich. Standardem będzie pakiet Z51 Performance, który obejmuje:
- rozbudowany pakiet aero, który poprawia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością
- elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu
- specjalne amortyzatory, sprężyny i stabilizatory
- specjalnie dobrane sportowe przełożenia skrzyni biegów
- systemem smarowania z suchą miską olejową, system chłodzenia mechanizmu różnicowego oraz przekładni
- większe koła i opony z przodu (19x8,5 cala) i z tyłu (20x10 cali)
- większe hamulce z przodu (345 mm) i z tyłu (338 mm)

W pakiecie Z51 Performance znajdzie się również system magnetycznej kontroli toru jazdy Magnetic Ride Control (opcjonalny w Stanach Zjednoczonych) dostosowany do europejskich warunków drogowych, a także układ Performance Traction Management i sportowy układ wydechowy.

„Chevrolet Corvette zawsze inspirował miliony entuzjastów motoryzacji na całym świecie, a model siódmej generacji nie jest wyjątkiem. Najnowsze osiągnięcia w zakresie designu, konstrukcji i technologii i umożliwiły stworzenie samochodu, który wyprzedza oczekiwania klientów i będzie wyznaczał trendy na kolejną dekadę - zapewnia Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca, Chevrolet i Cadillac Europe.

"Corvette Stingray może konkurować z rywalami pod względem osiągów, a równocześnie pozostaje modelem przystępnym cenowo. Stingray to więcej, niż tylko samochód. To deklaracja bezkompromisowych osiągów i typowych dla modelu Corvette emocji za kierownicą".

Źródłem napędu jest silnik V8 LT1 o pojemności 6,2 l, współpracujący z 7-biegową przekładnią manualną wyposażoną w technologię aktywnego dostosowywania obrotów.

Chevrolet Corvette Stingray 2014 wyposażony w sportowy układ wydechowy rozwija 460 KM (343 kW) mocy przy 6000 obr./min oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4600 obr./min. Jest to więc najmocniejszy standardowy Chevrolet Corvette w historii, przyspieszający od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund.

Auto charakteryzuje się również niższym zużyciem paliwa niż poprzednik.

Chevrolet Corvette Stingray został ponadto wyposażony w najnowocześniejsze radio Chevrolet MyLink inspirowane wyglądem tableta z dwoma 8-calowymi ekranami (z opcją personalizacji wyświetlacza), wejście USB, wejście na karty SD, wejścia AUX oraz odsuwany centralny ekran, który kryje schowek na zewnętrzne urządzenia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane