/  / Pierwsza Toyota Mirai w Niemczech

Pierwsza Toyota Mirai w Niemczech

null
© Toyota
null

We wtorek miało miejsce przekazanie klientowi pierwszego egzemplarza Toyoty Mirai na rynku niemieckim. Mirai należy do pionierów wśród aut seryjnych na wodór.

Niemcy to trzeci kraj europejski – po Wielkiej Brytanii oraz Danii – gdzie sprzedaje się Toyotę Mirai.

Kierowca Miraia może liczyć na moc 155 koni mechanicznych oraz dostępny w każdym zakresie obrotów maksymalny moment obrotowy. Według danych fabrycznych, sprint do setki trwa około 9,6 sekundy.

Po raz pierwszy w Polsce
Wczoraj model Mirai uświetnił stanowisko Toyoty podczas ogólnopolskich targów branżowych Fleet Market, które odbyły się w Warszawie.

Mirai jest pierwszym samochodem seryjnym Toyoty wykorzystującym wodorowe ogniwa paliwowe. Pobierany z baku wodór podlega w nich reakcji z tlenem, dając prąd służący do zasilania silnika elektrycznego. W ten sposób eliminuje się problem w postaci długiego czas ładowania akumulatorów: bak Miraia tankuje się bowiem do pełna w czasie zaledwie 3 minut.Do tego dochodzi niezły zasięg na jednym tankowaniu (od 500 do 700 km) oraz funkcjonalność wnętrza na poziomie porównywalnym jak w "zwykłych" samochodach (brak dodatkowych akumulatorów pozwala skorzystać z pełnowymiarowego bagażnika oraz przestronnego przedziału pasażerskiego).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane