/  / Pierwsza jazda prototypem nowej Corvette C7

Pierwsza jazda prototypem nowej Corvette C7

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnullnull

Firmy Chevrolet i Sony Computer Entertainment America LLC po raz pierwszy w dziejach dały graczom możliwość pobrania z internetu zakamuflowanego testowego prototypu modelu Corvette C7. To pojazd, którym można uczestniczyć w wirtualnych wyścigach w grze Gran Turismo5 przeznaczonej dla systemu PS3.

Podczas prac nad wirtualnym prototypem Chevroleta Corvette wiele uwagi poświęcono dopracowaniu najdrobniejszych detali, od zagnieceń i pofałdowania materiału kamuflującego do charakterystyki jazdy, którą obecnie inżynierowie dopracowują przed oficjalną premierą auta w styczniu przyszłego roku.

"Do dziś tylko najbardziej doświadczeni kierowcy z zespołu Corvette mogli testować osiągi prototypów na najbardziej wymagających torach na całym świecie - zapewnia Chris Perry, wiceprezes Chevroleta ds. globalnego marketingu. "Teraz, dzięki wyjątkowej współpracy z twórcami Gran Turismo możemy po raz pierwszy w historii dać taką szansę wszystkim fanom samochodów sportowych".

Gracze uczestniczący w wirtualnych zmaganiach w serii Gran Turismo mają do dyspozycji wszystkie sześć generacji Chevroleta Corvette, który jest jednym z najpopularniejszych modeli w grze. Zakamuflowany model Corvette C7 jest już dostępny do pobrania poprzez PlayStation Store z poziomu systemu PlayStation3 bez dodatkowych opłat.

Samochód będzie można przetestować na najsłynniejszych torach świata, łącznie z Daytona International Speedway i Nurburgring, gdzie zespół Chevroleta dopracowywał właściwości jezdne prawdziwego modelu Corvette.

"W serii Gran Turismo debiutowało już wiele modeli samochodów, dlatego cieszymy się, że Chevrolet pokaże swój najnowszy prototyp w naszej grze - powiedział Kazunori Yamauchi prezes Polyphony Digital Inc. "Jako fani motoryzacji jesteśmy niezmiernie podekscytowani faktem, że dajemy wszystkim entuzjastom na całym świecie możliwość poznania prototypu Chevroleta Corvette siódmej generacji, co w innych warunkach nie byłoby możliwe".

Od czasu debiutu seria Gran Turismo sprzedała się na całym świecie w ponad 67 mln egzemplarzy i pozostaje najlepiej sprzedającą się serią wszech czasów oferowaną wyłącznie dla systemu PlayStation.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane