/  / Pickup Mitsubishi dla Fiata?

Pickup Mitsubishi dla Fiata?

null
© Mitsubishi
null

Jak twierdzą wiarygodne źródła, w roku 2016 pojawić się ma wreszcie dawno zapowiadany przez szefów Fiata duży pickup z konstrukcją opartą na ramie. W przygotowaniu takiego pojazdu pomóc mają Japończycy z Mitsubishi.

Według wiarygodnych źródeł, do których dotarł serwis Automotive News Europe, koncern Fiata zamierza porozumieć się z Mitsubishi Motors w sprawie wykorzystania na potrzeby swojej gamy modelowej konstrukcji z Mitsubishi L200. Ten duży pickup z logo Fiat Professional na masce będzie podobno dostępny dla klientów na rynku europejskim oraz w Ameryce Łacińskiej.

Jako datę premiery handlowej wymienia się rok 2016. Jak na razie nie jest natomiast jasne to, gdzie model Fiat Professional będzie wytwarzany. Mitsubishi L200 w aktualnej wersji produkuje się w Tajlandii.

W gamie Fiat Professional segment pickupów reprezentuje obecnie przednionapędowy Fiat Strada. Według Automotive News Europe był to najchętniej kupowany model tej marki na świecie, osiągnąwszy w roku ubiegłym wynik około 134 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane