/  / Peugeot Parnter nagrodzony

Peugeot Parnter nagrodzony

Peugeot|

Magazyn flotowy „Flota Auto Biznes” zorganizował w dniach 21-23 marca 2011 roku kolejną edycję testu samochodów pod nazwą „Prawdziwy Test Flotowy”.

Magazyn flotowy „Flota Auto Biznes” zorganizował w dniach 21-23 marca 2011 roku kolejną edycję testu samochodów pod nazwą „Prawdziwy Test Flotowy”.

Na podstawie ankiet wypełnionych kilka miesięcy wcześniej przez blisko 300 fleet managerów do udziału w teście nominowano 35 pojazdów. Wybierano nie tylko marki i modele aut, ale również silniki i preferowany poziom wyposażenia.

Przez trzy dni 60 ekspertów zajmujących się zarządzaniem flotami w firmach testowało samochody pod kątem ich przydatności dla firm. Brano pod uwagę między innymi działanie układu hamulcowego, zawieszenie, widoczność, funkcjonalność przestrzeni bagażowej, design itp. Jednak największy wpływ na końcowy werdykt miała relacja ceny zakupu i użytkowania pojazdu do jego jakości oraz wartość rezydualna po okresie 3 lat eksploatacji. Każde auto było oceniane przez sześciu kierowców, którzy pokonywali tę samą trasę o różnych porach dnia, mierząc zużycie paliwa. Odcinki wiodły zarówno drogami miejskimi, jak i pozamiejskimi. Szczegółową analizą zajęło się jury złożone z członków Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Kategoria „Auta dostawcze” zdominowana została przez pojazdy francuskie z koncernu PSA. W segmencie małych aut dostawczych zwyciężył po raz drugi z rzędu Peugeot Partner. Jury doceniło w szczególności jego szeroką gamę silników oraz możliwości specjalistycznych zabudów i adaptacji.

Wręczanie nagród dla zwycięskich modeli miało miejsce podczas konferencji zorganizowanej pod hasłem ”Optymalizacja kosztów w zarządzaniu flotą”. Konferencje magazynu „Flota Auto Biznes” zaliczane są do najważniejszych wydarzeń w środowisku flotowym. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 300 osób.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane