/  / Peugeot 308 kombi wjeżdża do salonów

CENY | Peugeot 308 kombi wjeżdża do salonów

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Peugeot 308 SW, pozycjonowany w segmencie kompaktowych modeli kombi, wjeżdża na polski rynek z cenami od 69 700 złotych. Bazowa wersja dysponuje silnikiem benzynowym 1.2 PureTech 110 KM, który wykorzystuje turbodoładowanie.

Ponieważ mówimy o kombi, zacznijmy od samego bagażnika. Według danych producenta, Peugeot 308 SW dysponuje bagażnikiem, którego pojemność wynosi od standardowo 556 dm3 VDA (liczone do wysokości półki bagażowej; na polskim rynku występuje w standardzie zapasowe koło dojazdowe) do maksymalnie nawet 1606 dm3 VDA, jeśli kierowca zdecyduje się na złożenie tylnej kanapy (wartość liczona do wysokości dachu).

Francuskie kombi seryjnie wyposażono w tylną kanapę Magic Flat, która według producenta jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. System umożliwia błyskawiczne złożenie obu części tylnej ławki za pomocą dwóch łatwo dostępnych dźwigni z boku bagażnika.

Nowy Peugeot 308 SW dostępny będzie na polskim rynku w następujących wersjach wyposażenia:
- poziom Access: ceny katalogowe od 69 700 złotych
- poziom Active: ceny katalogowe od 74 700 złotych
- poziom Allure: ceny katalogowe od 81 900 złotych

W gamie jednostek napędowych klienci w Polsce będą mieli do wyboru następujące silniki:
- 1.2 PureTech 110 KM (skrzynia manualna 5-biegowa i system stop/start)
- 1.2 PureTech 130 KM (skrzynia manualna 6-biegowa i system stop/start)
- 1.6 HDi 92 KM (skrzynia manualna 5-biegowa)
- 1.6 e-HDi 115 KM (skrzynia manualna 6-biegowa i system stop/start)
- 2.0 BlueHDi 150 KM (skrzynia manualna 6-biegowa i system stop/start)

Turbodoładowaną jednostkę 1.2 PureTech o mocy maksymalnej 130 KM można też wybrać w połączeniu z przekładnią automatyczną o sześciu biegach i z systemem stop/start. Tak skonfigurowane kombi francuskiego producenta kosztuje odpowiednio od 82 100 złotych w specyfikacji Active lub od 89 300 złotych, jeśli klient wybierze topowy wariant Allure.

Elementem wyposażenia standardowego w gamie nowego Peugeot 308 SW w wersji Access są m.in. reflektory przednie halogenowe oraz światła do jazdy dziennej w technologii LED, tempomat z ogranicznikiem prędkości, centralny zamek sterowany pilotem, klimatyzacja manualna jednostrefowa (filtr przeciwpyłkowy oraz klimatyzowany schowek przed pasażerem), tylna kanapa ze składanym i dzielonym asymetrycznie oparciem, a także roleta przestrzeni bagażowej i siatka oddzielająca przestrzeń bagażową. Bez dopłaty otrzymamy ponadto komputer pokładowy oraz radio CD z MP3 plus sześć głośników.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane