/  / Peugeot 308 GTi w ofercie

CENY | Peugeot 308 GTi w ofercie

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Generalny importer wprowadza na rynek wersję Peugeot 308 GTi. Hot-hatch znad Sekwany oferuje turbodoładowany silnik benzynowy 1.6, z którego kierowca wyciśnie moc do 272 koni.

Wraz z nowym modelem francuska marka postanowiła znów mocniej zaistnieć w segmencie usportowionych kompaktów z napędem na przednią oś. 308 GTi w zamyśle konstruktorów z zespołu Peugeot Sport ma być samochodem, który dostarczy kierowcy nie tylko emocji z dynamicznej jazdy, ale w razie potrzeby sprawdzi się też podczas codziennej, "zwykłej" eksploatacji.

Na potrzeby tego projektu zdecydowano się wykorzystać opracowany wspólnie z BMW silnik benzynowy 1.6 THP. Na polskim rynku jednostka dla 308 GTi występuje tylko w wersji 272-konnej. Kierowca może liczyć na moment obrotowy rzędu 330 Nm, który osiąga się już od 1900 obr./min.

Dzięki rekordowo niskiemu jak na ten segment stosunkowi masy do mocy – jedynie 4,46 kg/KM – Peugeot 308 GTi przyspiesza do setki w zaledwie 6 sekund i pokonuje 1000 metrów ze startu zatrzymanego w 25,3 sekundy.

Peugeot 308 GTi bez dodatków jest do wzięcia w salonie od 132 900 złotych.Czerwień i czerń
Bez dopłaty Peugeot 308 GTi oferuje standardowo takie elementy wyposażenia jak m.in. czujniki parkowania przód/tył, tempomat z ogranicznikiem prędkości, dwusterowa klimatyzacja automatyczna, fotele kubełkowe z przodu, a także tapicerka siedzeń z alcantary i czerwone przeszycia.

Z zewnątrz Peugeot 308 GTi sprawia wrażenie raczej "grzecznego" auta, ale w gamie przewidziano m.in. dwukolorowe malowanie nadwozia. Za dodatkowe 7 900 złotych klient otrzyma połączenie nowego, ognistego odcienia czerwieni Ultimate z czernią Perla Nera. Można być pewnym, że taki samochód na pewno zostanie na ulicy dostrzeżony. A dla kierowcy sportowego auta efekt wizualny również bardzo się liczy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane