/  / Peugeot 3008 GT – Na szczycie gamy

Peugeot 3008 GT – Na szczycie gamy

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnull

Topową odmianą w gamie francuskiego SUV-a nowej generacji będzie wersja Peugeot 3008 GT. Jej wyróżniki – unikalne elementy stylistyczne, komfortowe wnętrze oraz mocny diesel pod maską.

Zaledwie kilka tygodni temu Francuzi zaprezentowali po raz pierwszy nową wersję modelu Peugeot 3008. Samochód przeszedł głęboką metamorfozę – o ile poprzednik stanowił mniej lub bardziej udaną krzyżówkę SUV-a z minivananem, o tyle następcę uznać można już za rasowego SUV-a, choć o nieco powściągliwej stylistyce. To zarazem samochód, który pomóc ma zmienić sposób postrzegania całej marki jako bardziej prestiżowej i adresowanej do wymagających klientów.

Teraz już wiemy, że oprócz podstawowej gamy modelowej – obejmującej do wyboru wersje wyposażenia Access, Active lub Allure – w gamie nowego SUV-a znad Sekwany pojawi się topowa odmiana Peugeot 3008 GT. Będzie ją można rozpoznać po takich elementach jak np. poszerzone nadkola, inne wykończenie atrapy chłodnicy, 19-calowe obręcze kół w dwutonowej stylistyce, pełne reflektory LED z kierunkowskazami włączającymi się sekwencyjnie, jak również dwukolorowe malowanie karoserii (opcja).Kabina na bogato
Po otwarciu drzwi i zajęciu miejsca w fotelu uwagę zwraca natomiast unowocześniony projekt deski rozdzielczej i-Cockpit z małą kierownicą, która jest nieco spłaszczona z góry i z dołu. W różnych miejscach kabiny wnętrze ożywia podwójny ścieg ozdobny w kolorze miedzi, zaś w opcji dostępna jest skórzana tapicerka Nappa. Warto wspomnieć też o drewnianych wstawkach z szarego dębu, które znajdują się na elementach deski rozdzielczej i boczkach drzwi, a także o stalowych nakładach na pedały. Nie zapomniano nawet o rozpylaczu zapachów oraz o funkcji wielopunktowego masażu w przednich fotelach.

Dla odmiany Peugeot 3008 GT zarezerwowano wyłącznie silnik wysokoprężny 2.0 BlueHDi o mocy 180 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią automatyczną.

Co ciekawe, w ofercie nowego Peugeot 3008 znajdzie się równocześnie wersja GT Line, która pełni funkcję "pomostu" między topową odmianą GT a resztą gamy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane