/  / Peugeot 2008 DKR16 gotowy na Dakar

Peugeot 2008 DKR16 gotowy na Dakar

Peugeot|
null
© Peugeot
nullnull

Peugeot Total zaprezentował barwy swojego teamu składającego się z takich gwiazd jak Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres i Carlos Sainz. Zespół wystąpi w nowych barwach na zbliżającym się Rajdzie Dakar.

W 2016 r. w Peugeot 2008 DKR pojawiły się duże zmiany - nowy samochód jest szerszy, niższy, szybszy i mocniejszy. W połączeniu z drapieżną, agresywną linią nadwozia, nowy Peugeot w nowych barwach nie przejedzie niezauważony na pustyni.

Najnowsza wersja tego samochodu - Peugeot 2008 DKR16 – łączy barwy wszystkich partnerów wspierających projekt „Dakar”. Po raz pierwszy pojawi się srebrny dach, który ma odbijać gorące promienie argentyńskiego słońca - temperatura w styczniu może sięgać nawet 50°C.

Nowoczesna grafika i kolorystyka nadwozia podkreślają zmiany, zarówno te widoczne na zewnątrz jak i ukryte pod maską, jakie pojawiły się w samochodzie od pierwszego startu w Rajdzie Dakar jedenaście miesięcy temu.

Na przykład zmiana wymiarów 2008 DKR16 spowodowała zasadniczą modyfikację rozłożenia masy. Koła zapasowe są obecnie umieszczone w bokach nadwozia, co obniża środek ciężkości i poprawia zachowanie podczas jazdy.

38. Rajd Dakar wystartuje z Buenos Aires, w Argentynie w sobotę 2 stycznia i zakończy się w Rosario w sobotę 16 stycznia. Na cztery maszyny w kolorach Red Bulla czeka intensywna trasa o długości 10 tys. km przecinająca w poprzek Amerykę Południową.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane