/  / Pb98 znowu ponad pięciozłotową granicą

Pb98 znowu ponad pięciozłotową granicą

E-petrol|
null
null

Ostatnie notowanie cen hurtowych paliw na polskim rynku realizowane przez portal e-petrol.pl przynosi spodziewane zwyżki dla wszystkich paliw oprócz autogazu na rodzimych stacjach tankowania.

Spodziewany poziom cen na ten tydzień dla paliw podstawowych miał wynosić 4,76-4,85 zł/l dla bezołowiowej 95-tki oraz 4,67-4,76 zł za litr oleju napędowego. Te prognozy sprawdziły się dość dokładnie – Pb95 podrożała bowiem o dwa grosze i kosztuje w tym tygodniu średnio 4,79 zł/l. Olej napędowy natomiast kosztuje średnio 4,69 zł/l – wynik ten jest tym samym wyższy o 1 grosz niż przed tygodniem.

W przypadku benzyny 98-oktanowej zobaczyliśmy trzygroszowy wzrost cen, z poziomu 4,99 do 5,02 zł za litr. Wygląda na to, że w przypadku benzyn możliwa jest jeszcze kontynuacja trendu wzrostowego, czego przyczyną z jednej strony mogą być ruchy cen hurtowych, a z drugiej także – dotychczasowy poziom marż sprzedawców detalicznych.

W cenach autogazu zobaczyliśmy spadek o 2 grosze – średnia cena tego paliwa dzisiaj wynosi 1,95 zł/l. Warto jednak zauważyć, że obecnie na rynku hurtowym autogazu pojawiło się podbicie cen, które wprawdzie mogą przełożyć się na wyniki detalu dopiero za kilka dni, jednak już w najbliższym czasie realne będzie spowolnienie tendencji obniżkowej dla autogazu. 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane