/  / Patent Skody lepszy od tego z Forda?

Patent Skody lepszy od tego z Forda?

null
© Skoda
nullnullnullnull

To jedno z tych rozwiązań, które czeska marka określa wspólną nazwą "Simply Clever". Rozwiązań, które w sprytny sposób ułatwiają codzienną eksploatację auta.

Przy okazji niedawnej prezentacji Skody Kodiaq – samochodami zaproszeni dziennikarze mogli wprawdzie jeździć, jednak auta były ukryte pod warstwą specjalnego kamuflażu maskującego – czeska marka podała do wiadomości kilka szczegółów dotyczących wyposażenia tego SUV-a średniej klasy. Wśród rozwiązań firmowanych wspólną nazwą "Simply Clever" klienci będą mogli zamówić do swojego samochodu m.in. cienkie listwy plastikowe, które chronią krawędzie drzwi przed obiciami.

Przy otwieraniu samochodu listwa wysuwa się automatycznie, aby na wysokości klamki chronić krawędź drzwi przed obtarciem o sąsiedni samochód na parkingu czy w garażu. Podobne rozwiązanie oferuje już Ford w ramach wyposażenia dla Focusa, choć przedstawiciele Skody twierdzą, że akurat czeskiej firmie udało się zaprojektować sprytniejszy mechanizm.

ZOBACZ TEŻ:
Skoda Kodiaq – Pierwsze spotkanie

Do Kodiaq będzie też można zamówić m.in. zestaw dwóch parasolek (chowane w przednich drzwiach) czy zagłówki na tylnych siedzeniach z wysuwanymi boczkami, które służą do wygodnego oparcia głowy.Najnowszy SUV czeskiego producenta zadebiutuje już 1 września podczas specjalnego pokazu w Berlinie. Potem Skoda Kodiaq odwiedzi targi motoryzacyjne w Paryżu – oczywiście już w wersji bez kamuflażu. Na polskim rynku samochód spodziewany jest w pierwszym kwartale 2017.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane