/  / Passat punktuje w konkursie Auto Lider

Passat punktuje w konkursie Auto Lider

null
© Volkswagen
null

Najlepszy aktualnie model w kategorii samochodów klasy średniej? Według głosujących w plebiscycie Auto Lider – to Volkswagen Passat nowej generacji.

Volkswagen Passat ósmej generacji zwyciężył w konkursie Auto Lider w kategorii samochodów klasy średniej. Plebiscyt jest organizowany wspólnie przez miesięcznik Auto Moto oraz tygodnik Motor. W tym roku czytelnicy i internauci oddali ponad 77 000 głosów.

Odbierając nagrodę podczas piątkowej gali, Tomasz Tonder z Volkswagena powiedział: "Passat ósmej generacji jest na rynku od czterech miesięcy. W tym czasie otrzymał już nagrody przyznawane przez ekspertów z branży motoryzacyjnej, zyskał także uznanie dziennikarzy. Tylko w Polsce samochód ten wygrał już kilkanaście testów porównawczych. Dziś mam przyjemność odebrać szczególnie ważną nagrodę, bowiem przyznaną Passatowi przez czytelników i internautów, czyli przez kierowców i użytkowników samochodów. To wspaniałe uzupełnienie, za które serdecznie dziękuję".

W swoim najnowszym wcieleniu Passat jest oferowany do wyboru z 8 jednostkami napędowymi o mocy od 120 do nawet 240 KM. Cechami szczególnymi Passata B8 są mniejsza masa własna w porównaniu z poprzednikiem i najnowsze systemy multimedialne, a także układy wspomagające prowadzenie samochodu oraz poprawiające komfort obsługi i podróżowania.

Od 2005 roku Auto Lider jest największym plebiscytem motoryzacyjnym w Polsce. Wyniki konkursu zależą od głosów czytelników i internautów.

Pierwsze trzy edycje plebiscytu w latach 2002-2004 organizował własnymi siłami miesięcznik Auto Moto pod nazwą "Auto-Moto Lider". Natomiast czwartą edycję konkursu – w 2005 roku – przeprowadzono już wspólnie z Motorem, najstarszym pismem branżowym nad Wisłą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane