/  / Panda 4x4 Antartica jedzie do Soczi

Panda 4x4 Antartica jedzie do Soczi

FIAT|
null
© FIAT
null

W ramach projektu "Panda to Sochi" z Mirafiori Motor Village w Turynie wyruszył w podróż do Soczi Fiat Panda 4x4 Antartica. To model, który w tym roku nawiązuje do 30-tej rocznicy powstania pierwszej Pandy z napędem 4x4.

Inicjatywa "Panda to Sochi" powstała ze współpracy pomiędzy marką Fiat a wydawnictwem Vice Media, które kierowane jest do młodych mieszkańców miast, miłośników nowych trendów w dziedzinie mody, sportu i muzyki, ale również interesujących się światem kultury i sztuki.

Na tę konkretną grupę docelową ukierunkowane są również inne prestiżowe marki zaangażowane w projekt: Nokia, Nitro Snowboards i Beats by Dr.Dre.

Jako bohater przygody z Turynu do Soczi, Fiat Panda 4x4 Antartica jest wyposażony w silnik benzynowy TwinAir Turbo 0.9 o mocy maksymalnej 85 KM. Znakiem rozpoznawczym samochodu jest dwukolorowe nadwozie (białe z czarnym dachem) oraz elementy, które nadają wyjątkowy charakter temu miejskiemu samochodowi 4x4: aluminiowe felgi 15"; szare, diamentowane piasty z pomarańczowymi kołpakami; światła przeciwmgielne; przyciemniane szyby (boczne i tylna); obudowy lusterek polakierowane na pomarańczowo oraz specjalny znaczek umieszczony na słupku środkowym.

Fiat Panda 4x4 Antartica oferuje też takie rozwiązania przydatne podczas jazdy w trudniejszych warunkach drogowych jak układ napędowy "torque on demand", który w razie potrzeby włącza się automatycznie pozwalając na swobodne radzenie sobie w każdej sytuacji, aż po oferowany w standardzie układ ESC wraz z funkcją ELD (Electronic Locking Differential), dodatkową pomocą podczas jazdy i ruszania z nawierzchni o słabej przyczepności.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane