/  / Paliwa wciąż drożeją

Paliwa wciąż drożeją

e-petrol.pl/Information Market S.A|
null
null

W tym tygodniu ceny paliw solidnie wzrosły i wydaje się, że przed długim weekendem zwlekanie z tankowaniem może być związane z wyższymi kosztami w kolejnych dniach.

Średni poziom cen dzisiaj jest dziś o 10 groszy wyższy dla benzyny 95-oktanowej i wynosi 4,89 zł/l. Odmiana 98-oktanowa kosztuje natomiast 5,10 zł/l, co jest wynikiem o 8 gr wyższym od cen z poprzedniego notowania portalu e-petrol.pl. 8 groszy to również skala podwyżek, jakie są udziałem oleju napędowego – diesel kosztuje średnio 4,77 zł/l.  

Jedynym paliwem, które w obecnej sytuacji notuje ruch w dół jest autogaz, kosztujący o trzy grosze mniej niż w ostatnim badaniu majowym – za to paliwo trzeba zapłacić 1,92 zł/l. Wydaje się, że jedynie to paliwo jest w stanie ulec obniżkom w najbliższych dniach. W przypadku paliw tradycyjnych duże zmiany cen hurtowych, dotyczące zwłaszcza benzyny nie dają raczej nadziei na niższy koszt uzupełnienia baku. Warto pamiętać także o prognozach e-petrol.pl z początku roku - które wykazywały, że w okresie wakacyjnym zbliżymy się do zapomnianego już poziomu 5-złotowego. Taka zmiana jest zupełnie realna w perspektywie najbliższych tygodni.
 
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane