/  / Oto Volkswagen Tiguan numer 2

NOWOŚĆ | Oto Volkswagen Tiguan numer 2

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto Volkswagen Tiguan w nowym wcieleniu. Jak zapowiada producent, Tiguan II po każdym względem góruje nad poprzednikiem. Auto bazuje na platformie MQB.

Nowy Tiguan – jako pierwszy SUV koncernu Volkswagen – korzysta z modułowej platformy MQB. W porównaniu z poprzednikiem masę własną pojazdu udało się zbić o ponad 50 kg. Kabina pasażerska oraz bagażnik stały się znacznie bardziej przestronne. Pojemność bagażnika Tiguana wynosi teraz 615 litrów (mierzone do oparć tylnej kanapy); jeśli zaś siedzenia zostaną złożone, wówczas powstanie przestrzeń o pojemności 1655 litrów – to o 145 litrów więcej niż miał do zaoferowania poprzednik.

W gamie jednostek napędowych będzie do wyboru aż osiem jednostek napędowych o mocy od 115 do nawet 240 KM. Mimo że ich moc jest większa niż w wypadku silników, w jakie wyposażano Tiguana pierwszej generacji, to średnie zużycie paliwa w zależności od wersji wykazuje poprawę nawet o 24%.

Już teraz niemiecka marka potwierdza plany wprowadzenia do oferty również wersji Tiguan GTE, która dysponuje hybrydowym zespołem napędowym typu Plug-In. Łączna moc systemowa wynosi w tym przypadku niecałe 220 KM.

Bezpieczeństwo i multimedia na pokładzie
Liczne systemy asystujące zwiększają komfort, dynamikę oraz bezpieczeństwo jazdy. Seryjne w nowym Tiguanie są m.in. system Front Assist z funkcją hamowania awaryjnego City i rozpoznawania pieszych, asystent pasa ruchu Lane Assist oraz system automatycznego hamowania po kolizji.Dzięki łączności z internetem kierowca może korzystać z licznych usług online (m.in. automatycznie otrzymywać informacje o wypadkach, aktualnej sytuacji drogowej i o wolnych miejscach parkingowych, a także danych o stanie pojazdu). Pokładowa elektronika za pośrednictwem App-Connect umożliwia podłączenie do samochodowych multimediów wszystkich smartfonów z systemem iOS i Android. Nawet tablety – dzięki funkcji Media Control - mogą stać się częścią systemu multimedialnego auta.

Premiera rynkowa Volkswagena Tiguana II spodziewana jest w roku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane