/  / Oto Scenic 4 w wersji Grand

NOWOŚĆ | Oto Scenic 4 w wersji Grand

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnull

Nowy Renault Grand Scenic od "zwykłej" wersji jest dłuższy i bardziej pakowny. Jednak pod względem stylistycznym nadwozia obu samochodów zaprojektowano w tej samej konwencji – bardziej przypominać mają crossovera niż typowego vana.

Dwa miesiące temu francuska marka zaprezentowała premierowo nowe wcielenie modelu Renault Scenic. Już wtedy zapowiadano, że w gamie pojawi się też wydłużona wersja Grand Scenic. Dziś mamy przyjemność przedstawić pierwsze informacje na temat tego właśnie samochodu.

Nowy Renault Grand Scenic mierzy na długość 4634 mm – od "zwykłego" Scenica IV jest więc o 24 cm dłuższy. Natomiast rozstaw osi to 2804 mm, czyli o 35 mm więcej niż miał do zaoferowania poprzednik. Do tego francuski minivan dorzuca 718 dm3 pojemności bagażnika (według VDA; czyli 765 litrów) – jak podaje producent dla wersji 5-miejscowej przy fotelach maksymalnie odsuniętych do tyłu. Można też uzyskać 866 dm3 VDA, gdy tylna kanapa zostanie przesunięta maksymalnie do przodu.

Co ciekawe, we wszystkich wersjach wyposażenia siedzenia drugiego rzędu można niezależnie przesuwać (w układzie 1/3 – 2/3). Fotel pasażera z przodu da się natomiast złożyć, a wtedy wejdą do środka przedmioty o długości nawet 2,85 m.Linia nadwozia Renault Grand Scenica może się podobać – w oczy rzuca się m.in. krótka maska, wyraźne przetłoczenia karoserii oraz wysoko poprowadzona linia szyb. Wszystkie te zabiegi nadają "francuzowi" bardziej muskularny wygląd a'la SUV. Na szczególną uwagę zasługują 20-calowe obręcze kół. Są oferowane w ramach wyposażenia standardowego. A na dodatek to jedyny dostępny w gamie rozmiar.

ZOBACZ TEŻ:
Francuzi i Niemcy wierzą w minivany

Renault Grand Scenic to nie tylko praktyczność, którą docenią rodziny z dziećmi, ale również i spora domieszka ekstrawagancji. W zależności do wybranej wersji samochód będzie można wyposażyć w takie bajery jak dwukolorowe nadwozie, funkcja masażu i podgrzewania przednich foteli, szklany dach panoramiczny oraz system nagłośnienia Bose z 13 głośnikami i kolorowy wyświetlacz przezierny Head-Up.

Wzorem takich modeli jak nowy Espace i Talisman, Renault Scenic oferuje też system multimedialny R-Link 2 z pionowym ekranem dotykowym, który przypomina tablet (przekątna 8,7").
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane