/  / Oto samochód roku w Japonii

Oto samochód roku w Japonii

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnullnull

Ten sukces dobrze wróży modelowi Mazda2 nowej generacji. "Japończyk" do europejskich salonów sprzedaży wjedzie w roku 2015.

Zupełnie nowa Mazda2 (oferowana w Japonii pod nazwą Demio) zdobyła dziś tytuł Samochodu Roku w Japonii za lata 2014-2015. To już drugi model marki z Hiroszimy, który uzyskał tę prestiżową nagrodę w ciągu trzech lat licząc od zwycięstwa Mazdy CX-5 w roku 2012.

Celem Mazdy była stworzenie małego samochodu, który zmieni sposób postrzeganie aut z segmentu B. Dlatego też "dwójkę" wyposażono w szereg ciekawych rozwiązań technologicznych. Obejmują one dieslowski silnik Skyactiv-D 1.5, zapewniający wysoki moment obrotowy oraz emisję CO2 poniżej 90 g/km, a także ergonomiczną kabinę z wyświetlaczem przeziernym oraz MZD Connect, czyli bezpieczny i łatwy w obsłudze system łączności.

"Dwójka" wyposażona jest także w najnowocześniejsze aktywne systemy bezpieczeństwa i-Activsense.

Do ubiegania się o tegoroczną nagrodę Japan Car of the Year uprawnione były wszystkie samochody osobowe, których oczekiwana roczna sprzedaż wynosi co najmniej 500 egzemplarzy, oraz te, które zostały wprowadzone na rynek w Japonii (lub których wprowadzenie na rynek zostało ogłoszone) pomiędzy 1 listopada 2013 a 30 września 2014.

"Dwójka" jest już łącznie piątym modelem marki Mazda, który zdobył wspomnianą nagrodę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane