/  / Oto Opel Insignia MY 2012

Oto Opel Insignia MY 2012

Producent|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnull

Od końca lipca w polskiej sieci dealerskiej można zamawiać egzemplarze Opla Insignia z roku modelowego 2012. W ofercie pojawił się m.in. silnik benzynowy 1.4 turbo, który według zapowiedzi producenta jest najbardziej oszczędny w segmencie.

Od początku swojego debiutu Opel Insignia zdobył ponad 50 krajowych i międzynarodowych nagród, w tym szczególnie prestiżowy tytuł „Samochodu Roku”. Uznanie ze strony klientów potwierdziło ten sukces. Popyt jest ogromny: dotąd sprzedano ponad 400 000 egzemplarzy. Dzięki nowym silnikom benzynowym i zaawansowanej technologii Insignia jest gotowa, aby kontynuować pasmo sukcesów w roku modelowym 2012.

Nowy silnik benzynowy o mocy 103 kW/140 KM
Nowo skonstruowany silnik benzynowy 1.4 turbo ecoFlex to wzór bezkompromisowego „downsizingu”. W połączeniu z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, technologią Start/Stop, wspomaganiem, aerodynamicznym poszyciem podwozia i oponami o niskim oporze toczenia o rozmiarze 225/55 R 17 to najbardziej ekonomiczny silnik benzynowy w całym segmencie samochodów średniej wielkości.

W porównaniu z poprzednią wersją silnika o takiej samej mocy 103 kW/140 KM, ale o pojemności 1,8 l, wszystkie te właściwości powodują, w przypadku sedana 1.4 turbo, zmniejszanie zużycia paliwa o dwa litry (do 5,6 l na 100 km). Poziom emisji CO2 został zmniejszony o 47g do 132 g/km. W obu przypadkach oznacza to zmniejszenie emisji o ponad 25%.

Równocześnie moment obrotowy dostarczany przez najbardziej ekonomiczny silnik benzynowy w swojej klasie został zwiększony o prawie 15% do 200 Nm.

Dzięki swoim osiągom Insignia 1.4 turbo ecoFlex może przyspieszać z 0 do 100 km/h w zaledwie 10,9 s, osiągając prędkość maksymalną 205 km/h. Flagowy model Opla jest dostępny z tą opcją napędu, jako sedan lub Sports Tourer. Dzięki zużyciu 5,8 l paliwa na 100 km i emisji CO2 wynoszącej 137 g/km ustanawia także standardy w segmencie samochodów kombi.

Udoskonalenie nowego napędu obejmuje także optymalizację przełożenia przekładni, co redukuje zużycie paliwa i poprawia żwawość pojazdu. Układ elektrycznego sterowania wspomaganiem REPS (Rack Assist Electric Power Steering), który po raz pierwszy pojawia się w wyposażeniu Insignii, stanowi dodatkowy komfort. Teraz wspomaganie REPS jest jeszcze bardziej elastyczne i dostosowuje się do każdych warunków jazdy.

Wersja 2.0 turbo 4x4
Silnik turbo o pojemności dwóch litrów i bezpośrednim wtryskiem paliwa w połączeniu z zaawansowanym napędem na cztery koła wkracza w nowy rok modelowy z mocą wyższą o 30 KM. Silnik jest dostępny z sześciostopniową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Dostarcza moc 185 kW/250 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm (poprzednio 350 Nm).

Ten system napędowy o dużej mocy z manualną skrzynią biegów może przyspieszyć z 0 do 100 km/h w zaledwie 7,5s. Prędkość maksymalna jest ograniczana elektronicznie do 250 km/h.

2-litrowy silnik turbo to dowód na to, że zwiększone osiągi mogą iść w parze ze zmniejszonym zużyciem paliwa. Dzięki szerokiemu wachlarzowi urządzeń takich jak system Start/Stop i opony o niskim oporze toczenia inżynierowie Opla byli w stanie zmniejszyć zużycie paliwa i poziom emisji CO2 do 8,4 l/100 km i odpowiednio 197 g/km (poprzednio: 8,9 l/100 km, 209 g/km CO2). Dzięki zwiększonej mocy, momentowi obrotowemu i jeszcze bardziej dynamicznym właściwościom, przy równoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa, Insignia 2.0 turbo 4x4 zajmuje czołowe miejsce segmencie samochodów średnich.

System Opla Start/Stop dostępny wraz z wieloma odmianami silnika
System Opla Start/Stop może być stosowany nie tylko w dwóch już wspomnianych jednostkach. Silnik 2.0 turbo 162 kW/220 KM z napędem na przednią oś i sześciostopniową manualną skrzynią biegów już wkrótce będzie dostępny wraz z tą inteligentną technologią oszczędności paliwa, składającą się ponad to z aerodynamicznego poszycia podwozia i opon o niskim oporze toczenia.

Pozwala to zmniejszyć zużycie paliwa o 0,5 l: do 7,6l na 100 km. System Start/Stop pozwala oszczędzić do jednego litra paliwa na 100 km w ruchu miejskim. Poziom emisji CO2 w cyklu łączonym został odpowiednio zmniejszony do 179g (zamiast 189 g/km).

System informacyjno-rozrywkowy
Nowe systemy informacyjno-rozrywkowe Navi 600 i Navi 900 Europa są znacznie udoskonalone pod względem zakresu oferowanych opcji od poprzednich wersji opartych na CD lub DVD. Wszystkie materiały związane z mapą są przechowywane na karcie SD, a mapy można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. W dodatku do domyślnych punktów zainteresowania (PoIs) kolejne punkty można pobrać i zapisać. Kierowca może wybrać pojedyncze punkty i zapisać je w książce adresowej jako indywidualne punkty Pols. Kolejna praktyczna opcja, oprócz możliwości wyboru najszybszej i najkrótszej trasy, to system nawigacji umożliwiający wybór najbardziej ekonomicznej trasy, tj. trasy o najniższym zużyciu paliwa.

System Navi 900 Europa oferuje także funkcję rozpoznawania głosu i funkcję dziennika. Dziennik posiada funkcję oddzielania podróży prywatnych od służbowych. Dodatkowy komunikat PoI informuje kierowcę o punktach zainteresowania znajdujących się w pobliżu poprzez słyszalny sygnał, tekst lub okienko typu pop-up. Wraz z wersją wyposażenia Edition dostępny będzie wysokiej jakości system dźwiękowy Infinity.

Kamera przednia Opla i dodatkowe funkcje
Opel Insignia oferuje w roku modelowym 2012 także dalsze udoskonalenia związane z bezpieczeństwem. Nowa przednia kamera Opla wykorzystywana do rozpoznawania znaków drogowych i ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu teraz jest także wyposażona w funkcję Following Distance Indication, która dokonuje stałego pomiaru w sekundach odległości dzielącej nas od samochodu jadącego z przodu. Funkcja jest aktywowana automatycznie począwszy od prędkości 40 km/h i pomaga kierowcy uniknąć kolizji z samochodem jadącym z przodu i ewentualnych kar za jazdę zbyt blisko za innym samochodem. Funkcja Forward Collision Alert zapewnia sygnał wizualny na zestawie wskaźników na tablicy przyrządów i alarm akustyczny ostrzegający kierowcę o bezpośrednio zagrażającej kolizji z samochodem jadącym z przodu. W dodatku dostępna na zamówienie przednia kamera w połączeniu z AFL+ służy jako High Beam Assist (automatyczne przełączanie wiązki światła).

W Polsce nowa przednia kamera będzie dostępna od stycznia 2013.

Skóra Nappa „Indiańska noc”
Insignia roku modelowego 2012 oferuje także zwiększony komfort i dodatkową elegancję. Jest dostępna na życzenie wraz z wykończeniem w najwyższej jakości skórze Nappa „Indiańska noc”, która wyróżnia się połączeniem wysokiej jakości czarnej skóry z kontrastującym ściegiem w eleganckim odcieniu koniaku. Wygląd zewnętrzny zyskał dzięki nowemu ciemnemu metalicznemu lakierowi Luxor, który w zależności od oświetlenia wytwarza niebiesko-fioletowe refleksy. Ostateczny szlif zostanie nadany sportowej, eleganckiej sylwetce Insignii w najbliższych miesiącach, poprzez wybór nowych aluminiowych obręczy kół z niezwykłą stylistyką.

Alain Visser, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych Opla powiedział na temat potencjału rynkowego udoskonalonego modelu: „Dzięki swoim nowym cechom zwłaszcza, jeżeli chodzi o zużycie paliwa i zmniejszenie emisji CO2, Insignia umocni już świetną pozycję w swojej klasie, z korzyścią dla naszych klientów.”
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane