/  / Oto nowy numer #1 w Suzuki

Oto nowy numer #1 w Suzuki

IBRM SAMAR|
null
© Suzuki
null

Suzuki najwyraźniej wiedziało co robi, wprowadzając do oferty nową Vitarę. Samochód ten – miło krótkiego jeszcze stażu rynkowego – już bryluje w rankingu popularności.

Vitara zadebiutowała w polskich salonach wiosną bieżącego roku. Ma więc jeszcze krótki staż rynkowy, ale nie zmienia to faktu, że najwyraźniej przypadła do gustu klientom nad Wisłą. Dzięki szybko rosnącej popularności Vitara już teraz wychodzi na prowadzenie jako najlepiej sprzedający się model w gamie Suzuki.

W okresie od stycznia do końca sierpnia rejestracje przypadające na Vitarę wyniosły na polskim rynku ponad 1 440 egzemplarzy. Dzięki temu Vitara zapewniła sobie w obrębie marki udział wynoszący niecałe 33,2%.

Przy szybko rosnącej popularności Vitary, dotychczasowy lider w rankingach Suzuki – czyli model SX4 S-Cross – musi zadowolić się miejscem #2. Na tego akurat reprezentanta marki przypadło od początku roku 1 330 rejestracji.

Z kolei na pozycji #3 w zestawieniu marki Suzuki plasuje się Swift. Omawiany model uzyskał wynik na poziomie 990 rejestracji, co zarazem stawowi wzrost o 12,2% w porównaniu z okresem styczeń-sierpień 2014.

Nowość AD 2016
Jako ciekawostkę dodajmy jeszcze, że na początku przyszłego roku ofertę Suzuki wzmocni nowy model – Baleno, balansujący na pograniczu segmentu B oraz C. Jako jedną z oferowanych wersji napędowych będzie w gamie hybryda. Pojawi się również mały silnik benzynowy 1.0 z doładowaniem, zapewniając moc 110 KM oraz maksymalny moment obrotowy rzędu 170 Nm.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane