/  / Oto nowości Mercedesa w Poznaniu

Oto nowości Mercedesa w Poznaniu

null
© Mercedes-Benz
null

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie wystawy Motor Show 2016 w Poznaniu. Wśród wystawców nie zabraknie Mercedesa, który przedstawi polskiej publiczności nową Klasę E. Choć nie tylko ...

Mercedes-Benz kontynuuje największą ofensywę modelową w swojej historii, a przy okazji podejmuje kolejny krok na drodze do autonomicznej jazdy. Po życzliwie przyjętych modelach Klasy S i C w ubiegłych latach producent prezentuje kolejną – dziesiątą już – generację Klasy E. Polska premiera tego właśnie auta odbędzie się na targach w Poznaniu.

Limuzynę wyposażono w szereg systemów wspomagających komfort i bezpieczeństwo – w tym pierwszy na świecie system zautomatyzowanej zmiany pasa ruchu. Do gamy silnikowej wprowadzono zaś m.in. 2-litrową jednostkę wysokoprężną nowej generacji.

W stolicy Wielkopolski marka pokaże też odnowione roadstery SL i SLC, a do tego Klasę S Cabriolet. Zapewniają one przyjemność jazdy pod gołym niebem praktycznie przez cały rok, m.in. za sprawą opcjonalnego systemu Airscarf ("powietrzny szal"), ogrzewającego okolice karku kierowcy i pasażera z przodu.Gamę otwartych modeli koncernu ze Stuttgartu uzupełnia ponadto najnowszy Smart Fortwo cabrio. Jego modułowe słupki dachowe można zdemontować, zamieniając auto z odsuwanym szyberdachem w "prawdziwy" kabriolet.

Na poznańskim stoisku Mercedes-Benz pojawi się również GLS – czyli pełnowymiarowy SUV dla 7 osób. Firmowany nową nazwą model oferuje silniki połączone ze skrzynią automatyczną 9G-Tronic, rozbudowane systemy wspomagające i multimedia oraz zawieszenie pneumatyczne z regulowanym prześwitem, który można zwiększyć nawet do 30,6 cm.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane