/  / Oto nowa Mazda CX-4

Oto nowa Mazda CX-4

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Premierowy model Mazdy debiutuje przed szeroką publicznością podczas wystawy Beijing Motor Show 2016. Początek sprzedaży nowego crossovera – czerwiec bieżącego roku.

W mierzącej dokładnie 4633 mm długości Maździe CX-4 projektanci starali się połączyć masywność samochodów a'la SUV ze sportowymi akcentami zaczerpniętymi z coupe. Do tego dochodzi m.in. łatwość w zajmowaniu miejsca za kierownicą, funkcjonalny przedział bagażowy oraz ergonomiczny i przyjazny dla użytkownika interfejs urządzeń pokładowych.

Mazda CX-4 służyć ma wzmocnieniu pozycji marki na rynku chińskim w szybko rosnącym segmencie modeli typu crossover i SUV. W gamie obok wersji z napędem na przednią oś przewidziano również odmianę z AWD (tutaj w zestawieniu z benzynowym silnikiem Skyactiv-G 2.5, który pracuje w duecie z sześciostopniowym "automatem").

W zależności od wybranej wersji Mazdy CX-4 średnie zużycie paliwa waha się według danych fabrycznych od 6,3 do 7,2 l/100 km.Targi Beijing Motor Show odbędą się w dniach od 25 kwietnia do 4 maja. Imprezie towarzyszą m.in. dwa dni prasowe dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane