/  / Oto nowa Fabia Combi

Oto nowa Fabia Combi

Skoda|
null
© Skoda
nullnullnullnull

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu obok Fabii hatchback swoją światową premierę będzie miała również odmiana kombi.

Fabia Combi to najpopularniejszy model w swoim segmencie. Trzecia generacja modelu ustanawia nowe standardy w kategorii ilości miejsca, funkcjonalności oraz użytkowania przyjaznego dla środowiska.
          
Fabia Combi od 2000 roku jest integralną częścią gamy modelowej Skody. Do końca sierpnia 2014 roku czeska marka dostarczyła do Klientów ponad 1,1 mln egzemplarzy tego modelu. Z pomocą nowej generacji niewielkiego kombi, Skoda zamierza kontynuować sukces rynkowy. Od chwili debiutu auto zaskakuje dużą ilością miejsca w środku przy niewielkich wymiarach zewnętrznych, wieloma praktycznymi rozwiązaniami, niskim zużyciem paliwa, a także świetnym współczynnikiem ceny do jakości
   
Nowa Skoda Fabia powstała z pomocą rozwiązań MQB, jest o 10 mm dłuższa, o 90 mm szersza i o 31 mm niższa od poprzednika. Oferuje komfortową ilość miejsca dla pięciu osób oraz bagażnik o pojemności aż 530 litrów. Po złożeniu oparć tylnych siedzeń przestrzeń ładunkowa wzrasta do 1 395 litrów. Dodatkowymi atutami auta są regularne kształty bagażnika i niski próg, wynoszący 611 mm, ułatwiający załadunek.
     
Skoda Fabia III zapewnia również znacznie większy komfort podróżowania. Na pokładzie może znaleźć się kompletnie nowe urządzenia multimedialno-informacyjne. Jako pierwszy model marki, nowa Fabia jest wyposażona w funkcje MirrorLink i SmartGate, umożliwiające połączenie ze smartfonem. Auto może mieć także panoramiczne okno dachowe czy system bezkluczykowy KESSY, a to tylko niewielka część dostępnego wyposażenia modelu.
   
Samochód cechuje się bardziej komfortowo zestrojonym zawieszeniem przy zachowaniu optymalnej stabilności jazdy. Większy jest zarówno rozstaw przednich i tylnych kół, jak i rozstaw osi. Seryjnie Fabia po raz pierwszy otrzymała rozszerzoną funkcję elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego XDS+.

Ponadto nowa generacja czeskiego kombi jest znacznie oszczędniejsza niż do tej pory, nawet o 17% w porównaniu z ustępującym modelem. To zasługa nowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych, poprawy aerodynamiki pojazdu oraz redukcji jego masy - w zależności od wersji pojazd może być nawet o 55 kg lżejszy od poprzednika. Skoda Fabia GreenLine, dostępna od 2015 roku, będzie zużywać zaledwie 3,1 l paliwa na 100 km. Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Euro 6, są wyposażone w system Start-Stop i układ odzysku energii pochodzącej z hamowania. Moc silników benzynowych wynosi od 75 do 110 KM, a diesli od 75 do 105 KM. Mogą one współpracować z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane