/  / Oto najszybszy Ford z dieslem

Oto najszybszy Ford z dieslem

(2015-12-07 14:44)
null
© Ford
null

Ford rozszerza gamę modelu Focus ST z silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDCi o odmianę z 6-biegową, dwusprzęgłową przekładnią PowerShift. Tak skonfigurowane auta będzie można zamówić już na początku przyszłego roku.

Nowy Focus ST 2.0 TDCi PowerShift to najszybszy Ford z silnikiem wysokoprężnym w historii tej firmy: przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,7 sekundy – czyli o 0,4 sekundy krócej niż w wersji z manualną skrzynią biegów.

Producent deklaruje, że średnie zużycie paliwa dla omawianej wersji Focusa ST zaczyna się od około 4,6 l/100 km (emisja CO2 wynosi 119 g/km).

Biegi można zmieniać też samemu
Ford Focus ST z przekładnią PowerShift daje kierowcy możliwość jazdy w trybie automatycznym lub ręcznej zmiany biegów za pomocą manetek umieszczonych przy kierownicy.

Kierowca może też wybrać program Sport poprzez ustawienie drążka przekładni w położeniu S. Komputer sterujący aktywuje wówczas bardziej dynamiczny tryb jazdy, zmieniając bieg na wyższy przy wyższych obrotach silnika i redukując biegi podczas hamowania, aby zapewnić lepszą kontrolę nad zachowaniem samochodu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane