/  / Oto najlepiej sprzedające się modele w Europie

Oto najlepiej sprzedające się modele w Europie

JATO|
null
© Peugeot
null

Renault Clio zajęło w lutym wysokie, drugie miejsce w rankingu rejestracji samochodów na rynku europejskim, notując wzrost ponad 17%. Nie wystarczyło to jednak do wyprzedzenia lidera zestawienia, czyli VW Golfa.

Jak wynika z danych firmy analitycznej JATO Dynamics, w lutym bieżącego roku oraz narastająco od stycznia liderem sprzedaży nowych samochodów osobowych w Europie pozostaje z dużą przewagą Volkswagen Golf:
- luty 2013: 32 600 sztuk (-0,3%)
- narastająco: 63 300 sztuk (-9,1%)

Dla porównania, drugi w zestawieniu sprzedaży model, a mianowicie Renault Clio, uzyskał następujące wyniki w rejestracjach:
- luty 2013: 22 300 sztuk (+17,5%)
- narastająco: 43 800 sztuk (+16,8%)

Warto podkreślić, że w lutowym zestawieniu rejestracji na rynku europejskim na miejscach od drugiego do czwartego uplasowały się wyłącznie modele reprezentujące segment B. Obok wspomnianego wyżej Renault Clio są to kolejno:
- Volkswagen Polo: 19 500 sztuk (-20%)
- Peugeot 208: 18 800 sztuk (nowość)

Na miejscu piątym listy plasuje się natomiast najwyżej sklasyfikowany reprezentant segment crossover, czyli Nissan Qashqai (patrz TUTAJ).

W swoim opracowaniu JATO Dynamics wskazuje równocześnie na bardzo trudną koniunkturę utrzymującą się na rynku europejskim. W lutym bieżącego roku zanotowano dla całego rynku spadek poziomu rejestracji aż o 10,3%, natomiast narastająco od stycznia spadek wynosi 9,5%.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane