/  / Oto liderzy rankingu modeli w Czechach

Oto liderzy rankingu modeli w Czechach

SDA/CIA|
null
© Skoda
null

Marzec przyniósł słabe wyniki dla czeskiego rynku, który zanotował spadek o około 20%. Zdecydowanym liderem w rankingu modeli pozostaje Skoda Octavia. Uwagę zwraca coraz mocniejsza pozycja innego auta spółki z Mlada Boleslav, czyli Skody Rapid.

Jak można się łatwo domyśleć, pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych modeli na rynku czeskim zajmuje Skoda Octavia. W marcu omawiany produkt uzyskał 1 150 rejestracji, co dało udział w segmencie na poziomie ponad 59,7%. W ujęciu narastającym od stycznia wynik Octavii to łącznie 3 800 egzemplarzy (64,45%).

Pozycja druga w rankingu modeli również należy do rodzimego producenta z Czech. To Skoda Fabia, na którą w marcu przypadło 850 rejestracji (udział w segmencie prawie 29,3%). Wynik skumulowany Fabii wynosi 2 340 egzemplarzy (31,3%).

Jak widać z powyższego, pozycja Fabii w swoim segmencie rynku czeskiego nie jest już tak dominująca jak w przypadku Octavii. Dla porównania, drugi w zestawieniu reprezentant segmentu B, a mianowicie Hyundai i20, zapewnił sobie udział na poziomie nieco ponad 11,8%.

TOP50 najpopularniejszych modeli w Polsce marzec 2013

Trzecim w kolejności modelem czeskiego rynku w marcu jest debiutująca stosunkowo niedawno Skoda Rapid. W omawianym miesiącu roku samochód miał ponad 650 rejestracji, czyli o 200 sztuk mniej niż Fabia, natomiast wynik skumulowany to nieco ponad 1 400 egzemplarzy (udział w segmencie około 17,3%).

Ciekawe, czy w najbliższej przyszłości Skoda Rapid będzie w stanie odebrać Fabii pozycję wicelidera czeskiego rynku nowych samochodów osobowych?

Bardzo mocną pozycję w swoim segmencie ma też już Skoda Citigo, która dzięki 370 rejestracjom w marcu zapewniła sobie udział rzędu 60,75%.

Pozycję na czeskiej liście TOP-5 między Rapidem a Citigo zdobył w marcu Volkswagen Golf (480 egzemplarzy). Przypomnijmy, że VW Golf to zdobywca prestiżowej nagrody jako Samochód Roku 2013 w Czechach.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane