/  / Oświadczenie BMW w sprawie diesla

Oświadczenie BMW w sprawie diesla

null
© BMW
null

BMW wydało oświadczenie, w którym odnosi się do aktualnej sytuacji dotyczącej silników Diesla oraz podejrzeń co do rzekomego manipulowania wynikami testów emisji spalin.

BMW Group podkreśla, że koncern nie manipuluje wynikami żadnych testów dotyczących emisji spalin. Firma postępuje zgodnie z normami prawnymi w każdym z krajów i spełnia wszystkie lokalne wymagania testowe.

BMW powołuje się na wyniki dwóch badań przeprowadzonych przez niezależnych specjalistów z ICCT. Potwierdzają one, że BMW X5 oraz 13 innych pojazdów BMW poddanych testom spełnia normy prawne w zakresie emisji tlenków azotu. W przypadku X5 nie stwierdzono rozbieżności w poziomie emisji tlenków azotu między badaniami homologacyjnymi a testami w warunkach normalnej eksploatacji.

Jednocześnie koncern z Monachium odniósł się do artykułu magazynu Auto Bild z 24 września, dotyczącego wyników badań z udziałem jednej z wersji BMW X3. Auto Bild zdążył już opublikować wyjaśnienie w tej sprawie, wskazując na brak dowodów co do rzekomego manipulowania przez BMW wynikami testów emisji spalin.

Równocześnie BMW Group wyraża gotowość do przedstawienia własnych procedur testowych stosownym władzom oraz w każdej chwili jest w stanie udostępnić swoje modele do testów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane