/  / Osram: Uwaga na podróbki

Osram: Uwaga na podróbki

null
null

Rośnie ilość podrabianych motoczęści – w tym produktów oświetleniowych. Firma Osram stale monitoruje rynek, współpracuje ściśle z policją i służbami celnymi. Wspólnie udało się niejednokrotnie zapobiec wprowadzeniu do obiegu podrabianych produktów.

Niedawno dzięki współpracy z producentami i zgłoszeniom płynącym z wielu krajów (w tym także z Polski), policja na Litwie przechwyciła podrabiane produkty wielu wiodących marek motoryzacyjnych – w tym Osram. Wartość skonfiskowanego towaru oszacowano na około 260 000 euro.

Firma Osram dokłada wszelkich starań, by ograniczyć pojawianie się na naszym rynku lub wręcz wyeliminować z niego podrabiane produkty z jej logo.

By uniknąć zakupu podróbek warto zachować ostrożność – podejrzenia powinna wzbudzić rażąco niska cena, wyraźnie odbiegająca od innych ofert, słabszej jakości opakowanie lub jego brak. Warto wiedzieć, że konsekwencje związane z podrabianymi produktami mogą ponieść wszyscy – niezależnie od tego, czy mają świadomość, że towar pochodził z nielegalnego źródła. Produkty podrobione lub z podejrzeniem pochodzenia z nielegalnego obrotu są konfiskowane, a wszystkie ogniwa procesu sprzedaży podlegają kontroli.

Podrabiane produkty oznaczają nie tylko straty finansowe dla znanych marek i dystrybutorów, lecz także niosą niebezpieczeństwo dla użytkowników – jakość podróbek jest najczęściej bardzo niska, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy, może także doprowadzić do uszkodzeń reflektora lub instalacji elektrycznej.

Więcej informacji na temat akcji litewskiej policji można znaleźć TUTAJ
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane