/  / Optima GT wjeżdża do polskich salonów

CENY | Optima GT wjeżdża do polskich salonów

null
© KIA
null

Nowa Optima GT– czyli najmocniejszy samochód marki Kia kiedykolwiek oferowany w Europie – trafia właśnie do salonów sprzedaży. "Koreańczyk" jest dostępny zarówno w wersji sedan, jak i kombi.

Optima GT jest napędzana dwulitrowym silnikiem T-GDI z turbodoładowaniem i z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jednostka napędowa, w całości wykonana z aluminium, osiąga maksymalną moc o wartości 245 KM przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy rzędu 350 Nm w przedziale od 1350 do 4000/min.

Nad układem napędowym i zawieszeniem Optimy GT pracował sam Albert Biermann – niegdyś szef inżynierów odpowiedzialnych za samochody BMW serii M.

Poza sportowym designem, generatorem dźwięku silnika czy hamulcami dopracowanymi przez firmę Alpine, właściciel Optimy GT otrzyma również w standardzie takie systemy dbające o bezpieczeństwo jazdy jak asystent utrzymywania pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, automatyczny system parkowania równoległego i prostopadłego, monitorowanie ruchu pojazdów podczas cofania czy kontrola martwego pola w lusterkach.

Na polskim rynku Kia Optima GT w wersji sedan została wyceniona na 145 900 zł, natomiast kombi – na 153 900 zł.

ZOBACZ TEŻ:
Hybrydowa ofensywa i nowe kombi
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane