/  / Opony zimowe z grupy Continental deklasują rywali

Opony zimowe z grupy Continental deklasują rywali

Continental|
null
© Continental
nullnull

Opony zimowe marek z grupy Continental uzyskały doskonałe wyniki w tegorocznych testach przeprowadzonych przez najważniejsze organizacje i pisma motoryzacyjne. Niewątpliwym liderem jest ContiWinterContact TS 850, która triumfowała w czterech najważniejszych rankingach opon.

Wybór opon zapewniających osiągi i maksimum bezpieczeństwa na zimowych drogach to trudne zadanie. By ułatwić kierowcom decyzję, eksperci z najważniejszych organizacji i pism motoryzacyjnych przetestowali opony zimowe wiodących producentów. W testach prowadzonych przez ADAC, Autozeitung, Auto Motor und Sport oraz ACE Lenkrad najwyższe noty przyznano oponie ContiWinterContact TS 850.

Ponadto, wysokimi ocenami nagrodzono produkty Uniroyal MS plus 77 oraz Semperit Speed-Grip 2.

ContiWinterContact TS 850 to opona klasy premium przeznaczona do samochodów kompaktowych i średnich. Jest dostępna w 50 różnych rozmiarach, o średnicach od 14" do 17".

Eksperci ADAC zwrócili uwagę na doskonałe prowadzenie, jakie zapewnia na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach oraz na udane zrównoważenie jej właściwości. Specjaliści z redakcji Autozeitung z kolei przyznali jej najwyższe oceny za osiągi na suchych i mokrych drogach, jednocześnie podkreślając, że równie dobrze radzi sobie na śniegu.

Redakcja Auto Motor und Sport natomiast przyznała oponie 99/100 punktów za osiągi na mokrych nawierzchniach i 95/100 za osiągi na śniegu. To oznacza, że TS 850 zostawia konkurencję daleko w tyle.

Specjaliści z ACE Lenkrad zwrócili uwagę na krótką drogę hamowania i trakcję, jaką opona zapewnia na drogach pokrytych śniegiem lub cienką warstwą wody, a także na jej niewielkie opory toczenia. Ten ostatni parametr ma decydujący wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa.

W testach ADAC, przeprowadzonych we współpracy z automobilklubami ÖAMTC i TCS z Austrii i Szwajcarii, wyróżniono również produkt firmy Uniroyal. Opona MS plus 77 zajęła w zestawieniu czwartą pozycję, zyskując podobnie jak TS 850 ocenę "dobrą".

Tym samym ogumienie producenta wyspecjalizowanego w oponach deszczowych znalazło się w ścisłej czołówce najlepszych opon zimowych.

ADAC potwierdziło również ugruntowaną pozycję opony Semperit Speed-Grip 2. Ta sprawdzona w najtrudniejszych alpejskich warunkach opona austriackiej marki z grupy Continental uzyskała w tegorocznych testach ocenę "zadowalającą", co czyni ją godną polecenia w ocenie ADAC i partnerskich automobilklubów.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane