/  / Opony zimowe Firestone punktują w testach

Opony zimowe Firestone punktują w testach

Bridgestone|
null
null

Marka Firestone zdobywa kolejne tytuły w segmencie opon zimowych dzięki sztandarowemu modelowi Firestone Winterhawk 3. Wyniki niezależnych testów potwierdzają, że Firestone nie bez powodu wiedzie prym wśród producentów opon pod względem bezpieczeństwa, niezawodności i korzystnej relacji ceny do jakości.

Opony Firestone Winterhawk osiągnęły bardzo dobre wyniki w połączonych testach opon zimowych na 2013 rok, przeprowadzonych przez ACE i GTU. Spośród 9 modeli opon w kategorii 185/60 R15 Auto Club Europe oraz Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego oceniły sztandarowy model opony zimowej Firestone najwyżej pod względem stosunku jakości do ceny oraz ogólnych osiągów w różnych warunkach zimowych.

W ogólnej klasyfikacji testowej opony zajęły czwarte miejsce. Na GTU szczególne wrażenie zrobiła zrównoważona przyczepność opon Winterhawk 3 na suchej i mokrej nawierzchni, niski opór toczenia oraz atrakcyjna cena, dzięki której model Winterhawk 3 uzyskał ocenę "zalecane" od GTU oraz tytuł "Zwycięzca roku 2013 w kategorii stosunku ceny do osiągów".

"Uzyskanie właściwej równowagi między bezpieczeństwem, wydajnością a osiągami w warunkach zimowych przy zachowaniu odpowiedniej ceny jest wyzwaniem, z którego doskonale zdajemy sobie sprawę. Co roku podejmujemy je z tą samą energią. Najnowsze wyniki testów z zadowoleniem uznajemy za potwierdzenie, że podążamy właściwą drogą - mówi Jake Ronsholt, General Manager, Corporate and Brand Communications, Bridgestone Europe.

W teście, który ACE i GTU definiuje jako "najlepsze osiągi najmniejszych", wynik modelu Winterhawk 3 jest dowodem na to, że "dobre osiągi nie zawsze muszą być drogie". Tym hasłem Firestone kieruje się zresztą od samego początku.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane