/  / Opony do najszybszych samochodów na świecie

Opony do najszybszych samochodów na świecie

Michelin|
null
© Michelin
null

Michelin wyposaży w opony superszybkie auta biorące udział w słynnym wyścigu Goodwood Fesitval of Speed w Wielkiej Brytanii.

Koenigsegg Agera One:1, dysponujący mocą ponad 1300 KM, ważący zaledwie 1340 kg i osiągający prędkość maksymalną 450 km/h, będzie wyposażony w opony Michelin Pilot Sport Cup 2.

Kolejnym superpojazdem na oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 jest hybrydowy Porsche 918 Spyder, który w roku ubiegłym ustanowił rekord okrążanie północnej pętli toru Nurburgring w kategorii samochodów dopuszczonych do ruchu.

Brytyjską motoryzację na stoisku Michelin reprezentować będą Noble M600, na oponach Pilot Super Sport, oraz Range Rover Evoque zmodyfikowany przez Khan Design, na oponach Michelin Latitude Sport 3.

Na oponach Michelin Pilot Super Sport zaprezentuje się również C25, czyli Mercedes-Benz SL65 zmodyfikowany przez Carlsson Autotechnik. Obecność tego samochodu jest efektem zawartego niedawno porozumienia, na mocy którego wszystkie pojazdy produkowane przez Carlsson będą wyposażane w opony Michelin.

Na stoisku Michelin będzie można zobaczyć legendarny samochód rajdowy Ford Escort Cosworth Pilot Rally, który odnosił sukcesy w pierwszej połowie lat 90-tych, a także bolid nowej serii wyścigów samochodów elektrycznych – Formuła E.

Podczas festiwalu w Goodwood Michelin wyposaży też jednoślady. Ta kategoria pojazdów będzie reprezentowana przez zwycięzcę rajdu Dakar (KTM 450) oraz motocykl, na którym staruje Valentino Rossi w serii Moto GP. Od 2016 roku Michelin będzie dostawcą opon dla zespołów startujących w tej prestiżowej serii wyścigów.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane