/  / Opona Bridgestone z najwyższą klasą według UE

Opona Bridgestone z najwyższą klasą według UE

BRIDGESTONE|
null
© Bridgestone
null

Firma Bridgestone wzbogaciła ofertę opon o model Ecopia EP001S. Jest to pierwsza opona Bridgestone, która uzyskała najwyższą klasę A/A według oznakowania UE zarówno pod względem oszczędności paliwa, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni.

Najnowsza seria opon Ecopia EP001S łączy w sobie ekologiczny charakter i wysokie parametry prowadzenia i bezpieczeństwa. Dzięki niższemu zużyciu paliwa ogranicza także emisję szkodliwego dwutlenku węgla, który jest podstawowym czynnikiem globalnego ocieplenia.

Zastosowanie autorskiej mieszanki Bridgestone NanoProTech, zawierającej krzemionkę, pozwoliło znacznie ograniczyć straty energii i osiągnąć jeszcze niższy opór toczenia w porównaniu do poprzednich modeli serii, bez szkody dla pozostałych parametrów produktu. Zastrzeżona mieszanka optymalizuje rozkład wypełniaczy, w ten sposób zmniejszając tarcie cząsteczek i związaną z tym utratę energii.

W konsekwencji, opony Bridgestone Ecopia EP001S stanowią synergię oszczędności paliwa oraz bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni w kompaktowych i niedużych autach miejskich.

W trosce o bezpieczeństwo
Konstrukcja bieżnika nowych Ecopia EP001S oparta została na szerokich rowkach wzdłużnych i długich rowkach poprzecznych. Taka budowa zwiększa sztywność bloków i gwarantuje bezpieczne odprowadzanie wody spod opony, a przez to skuteczniejsze hamowanie na mokrej nawierzchni.

Dla kierowcy oznacza to, że opony Ecopia EP001S znacznie ograniczają ryzyko aquaplaningu i niebezpieczeństwo związane z wpadnięciem auta w poślizg. Ogólną przyczepność poprawia zaokrąglony wzór żebra, który równoważy siły nacisku na klocki bieżnika.

Właściwości opon Ecopia EP001S przekładają się na większy przebieg, płynniejszą, bardziej wydajną jazdę i gwarantują równomierne zużycie opony.

Modele Ecopia EP001S dostępne są w sprzedaży w rozmiarach 195/65 R15 91H i 205/55R16.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane