/  / Operator z Oslo kupił 17 autobusów hybrydowych Volvo

Operator z Oslo kupił 17 autobusów hybrydowych Volvo

Volvo Buses|
null
© Volvo Buses
null

17 nowych autobusów hybrydowych firmy Volvo 6 października zaczęło wozić pasażerów w zachodnich dzielnicach Oslo. Operatorem jest Nettbuss Ost. Grupa Nettbuss obecnie posiada w swojej flocie 43 hybrydy Volvo.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Norwegia to największy rynek kompletnych autobusów hybrydowych Volvo Bus Corporation: jeździ tam ponad 80 takich pojazdów.

"Wytyczne dotyczące zakupów wydane przez władze transportowe zawierały wymóg zakupu autobusów hybrydowych o dobrych właściwościach ekologicznych. Jako że nasze dotychczasowe doświadczenie z autobusami hybrydowymi Volvo było pozytywne, Volvo było ponownie naturalnym wyborem - komentuje Per Nilsen, dyrektor regionalny w Nettbuss Ost.

Nettbuss od kilku lat używa autobusów hybrydowych Volvo w norweskim Trondheim oraz Hamar.

Svein Ekholt, kierownik ds. technicznych w Nettbuss Ost, dodaje od siebie: "Zdecydowanie spełniają pokładane w nich oczekiwania. Nasze autobusy hybrydowe są tak samo niezawodne jak autobusy z silnikiem Diesla, lecz zużywają około jednego litra paliwa mniej na 10 kilometrów".

Nettbuss Ost zdecydowało się zlecić obsługę konserwacyjną i serwisową firmie Volvo Bus Corporation zamiast wykonywać ją samodzielnie. Nilsen wyjaśnia: "Technologia hybrydowa jest względnie nowa i wymaga specjalnych umiejętności, więc pewność daje nam obsługa w ramach umowy serwisowej z Volvo Buses".

Nowe autobusy hybrydowe Volvo 7900 Hybrid stanowią drugą generację hybryd marki. W porównaniu z konwencjonalnymi autobusami z silnikiem Diesla hybrydy te zużywają do 39% mniej paliwa.

Na przystankach diesel wyłącza się, a autobus zasilany jest przez cichy, bezemisyjny napęd elektryczny. 17 autobusów, które trafiły do Oslo, przystosowano także specjalnie do wymogów klienta (np. zainstalowano elektrycznie podgrzewaną przednią szybę).

"Niski poziom wpływu na środowisko i niskie koszty eksploatacji to coraz istotniejsze czynniki sprawiające, że nasze autobusy hybrydowe to bardzo konkurencyjna propozycja na rynku. Wraz z tym zamówieniem oddaliśmy już do użytku w Norwegii łącznie 80 autobusów z kompletnym napędem hybrydowym, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju - podkreśla Sven-Age Lokken z Volvo Buses Norway.

Volvo Buses to na europejskim rynku autobusów hybrydowych lider, który do tej pory dostarczył łącznie około 1 200 tego typu pojazdów w ponad 20 krajach.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane