/  / Opel Vivaro w nowym wcieleniu

Opel Vivaro w nowym wcieleniu

null
© Opel
nullnullnullnullnullnull

Nowa generacja modelu Opel Vivaro pojawi się na rynku latem bieżącego roku. Samochód będzie można wyposażyć w jeden z dwóch dostępnych turbodiesli o pojemności skokowej 1,6 litra.

W gamie nowego Opla pojawi się najpierw odmiana furgon, dostępna w dwóch długościach i dwóch wysokościach. Wersja podstawowa mierzy około 5 metrów, a przedłużona ma około 5,4 m, czyli urosła w stosunku do poprzednika o prawie 22 cm. Jak zapowiada producent, wyraźnie większe, a przez to bardziej funkcjonalne jest też wnętrze pojazdu.

Niedługo po wersji furgon gama nowego Vivaro wzbogaci się o kolejne propozycje takie jak np. odmiana kombi oraz mikrobus.

Oferta jednostek napędowych do Vivaro obejmuje nowe, turbodoładowane diesle: 1.6 CDTI oraz silnik 1.6 BiTurbo CDTI z sekwencyjnym turbodoładowaniem i dwustopniowym intercoolerem. Dwie współpracujące turbosprężarki zapewniają niezłe osiągi przy umiarkowanym zużyciu paliwa: w cyklu mieszanym w nowych turbodoładowanych dieslach zostało ono zmniejszone o ponad 1 litr na 100 kilometrów, a w przypadku jednostek BiTurbo nie przekracza nawet 6 l/100 km (dane wstępne).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane