/  / Opel partnerem PCK

Opel partnerem PCK

Opel|
null
null

We wtorek 2 września przedstawiciele firmy Opel oraz Polskiego Czerwonego Krzyża poinformowali o podjęciu wspólnych działań, mających na celu promocję bezpieczeństwa na polskich drogach.

Opel został oficjalnym partnerem Polskiego Czerwonego Krzyża podczas Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który przypada w dniu 13 września. Zainaugurowana współpraca odbywa się pod auspicjami Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, którego obydwie instytucje są członkami. - Nawet najbardziej innowacyjne systemy nie zastąpią właściwych nawyków kierowców. Dlatego też uważam, że Światowy Dzień Pierwszej Pomocy jest świetną okazją do zwiększenia stanu wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Jesteśmy zaszczyceni, że naszym partnerem w tych działaniach został Polski Czerwony Krzyż, organizacja będąca liderem w prowadzeniu działań edukacyjnych oraz kursów udzielania pierwszej pomocy – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland dodaje Mieczkowski.

Już od 6 września ruszy kampania informacyjna „Czas szybkich decyzji”, która ma na celu zwiększenie świadomości czynnika czasu, jako kluczowego w momencie zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi na to, jak pozornie nieszkodliwe nawyki, mogą stwarzać realne zagrożenie w sytuacjach niespodziewanych, takich przykładowo jak awaryjne hamowanie.

Jak ważna jest błyskawiczna reakcja na miejscu zdarzenia pokazują dane. Szybkie działanie może zwiększyć szanse przeżycia osób poszkodowanych aż o 75%. Z kolei opóźnienie resuscytacji o minutę powoduje spadek szans przeżycia aż o 10%. - Chcemy wspólnie z marką Opel zwiększyć świadomość uczestników ruchu drogowego, jak kluczowy jest czas reakcji w momencie nieoczekiwanego zdarzenia oraz, wykorzystując sieć dealerską Opla w całej Polsce, aktywnie promować edukację z zakresu pierwszej pomocy – mówi dr Jerzy Zaborowski, dyrektor generalny Polskiego Czerwonego Krzyża.

W weekend 13-14 września, w ramach obchodów Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w 49 salonach sprzedaży Opla w całej Polsce odbędą się dni otwarte promujące bezpieczeństwo na drodze. W tych dniach wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w specjalnych pokazach przygotowanych przez ratowników i instruktorów Polskiego Czerwonego Krzyża i dowiedzieć się, m.in., jakie można podjąć działania prewencyjne, aby zminimalizować ewentualne skutki niebezpiecznego zdarzenia na drodze, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz w razie konieczności jej udzielić. Pokazy będą odbywać się z wykorzystaniem specjalnych fantomów szkoleniowych. Ratownicy i instruktorzy Polskiego Czerwonego Krzyża będą kierowali swój przekaz nie tylko do osób dorosłych, ale także do najmłodszych, informując w jaki sposób nawet dziecko może udzielić pomocy. W wybranych salonach będą także dodatkowe atrakcje, m.in.: symulatory dachowania, symulatory działania poduszki powietrznej, alkogogle, pokazy straży pożarnej. Dodatkowo dla osób, które odwiedzą w ten weekend salony marki Opel i zaangażują się w pokazy przygotowano upominki: apteczki, odblaski, opaski, a także kolorowanki dla najmłodszych.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane