/  / Opel OnStar: Nowy standard bezpieczeństwa

Opel OnStar: Nowy standard bezpieczeństwa

Opel|
null
© Opel
null

Zbliża się dzień wprowadzenia na rynek europejski systemu Opel OnStar. Nowy asystent osobistej łączności i usług nie tylko poprawi komfort jazdy, ale także uczyni ją bezpieczniejszą. Od sierpnia 2015 r. w system Opel OnStar będą mogły być wyposażone wszystkie samochody osobowe produkowane przez firmę Opel.

Nowa generacja Opla Astra, która zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (17–27 września), będzie pierwszym całkowicie nowym modelem Opla dostępnym z systemem OnStar od momentu wprowadzenia na rynek. Początkowo Opel OnStar będzie dostępny na 13 europejskich rynkach, ale później będzie oferowany również w kolejnych krajach. Zgodnie z realizowaną przez firmę Opel ideą udostępniania nowoczesnych technologii szerokiemu gronu użytkowników klienci marki będą mogli korzystać z całego portfolio usług systemu Opel OnStar, w tym z całodobowego kontaktu z dyspozytorem służb ratunkowych oraz z szybkiego punktu dostępowego Wi-Fi, bezpłatnie przez pierwsze 12 miesięcy od rejestracji.

Łączność LTE 4G i punkt dostępowy Wi-Fi
Prędkość przesyłu danych dziesięciokrotnie wyższa w porównaniu z siecią 3G, większa elastyczność oraz możliwość jednoczesnego utrzymywania połączenia głosowego i transmisji danych to atuty LTE 4G. To wbudowane łącze daje użytkownikom szerszy zakres pokładowej łączności i rozrywki. Dysponując łączem LTE 4G, można także utworzyć punkt dostępowy Wi-Fi i podłączyć do niego jednocześnie nawet siedem urządzeń w samochodzie i jego pobliżu. Pasażerowie będą mogli swobodnie komunikować się z rodziną i znajomymi przez media społecznościowe, grać w ulubione gry, odtwarzać strumieniowo filmy, oglądać telewizję za pomocą ulubionej aplikacji lub pracować zdalnie poza biurem.

Całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu
System Opel OnStar, umożliwiający podróżującym między innymi dostęp do rozrywki i zdalną pracę, jest szczególnie przydatny w sytuacjach zagrożenia. Ten przełomowy system to ratujący życie anioł stróż — wzywa pomoc automatycznie i bez udziału kierowcy. Otwarcie poduszki powietrznej powoduje automatyczne wysłanie wiadomości alarmowej. Po otrzymaniu takiej wiadomości doradca — człowiek, a nie komputer — połączy się z pojazdem w celu ustalenia, czy kierowca potrzebuje pomocy. W przypadku braku odpowiedzi na miejsce zdarzenia natychmiast wysyłane zostaną służby ratunkowe. Z doradcami OnStar pracującymi w  centrum obsługi Opel OnStar w Luton (Anglia) można kontaktować się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, przez 365 dni w roku. Po skontaktowaniu się z centrum obsługi doradca pozostanie na linii do momentu przybycia na miejsce wypadku służb ratowniczych. Przyciski systemu Opel OnStar są umieszczone w konsoli środkowej nad głową kierowcy lub — w przypadku niektórych samochodów — na lusterku wstecznym. Ponadto w ramach nowego systemu świadczona będzie także usługa pomocy drogowej (tzw. assistance).

Zdalne połączenie z systemem Opel OnStar — aplikacja na smartfony

Użytkownicy smartfonów mogą zdalnie łączyć się ze swoimi samochodami dzięki aplikacji, która umożliwia:

  •     kontakt z systemem OnStar z dowolnego miejsca,
  •     dostęp do ważnych danych dotyczących pojazdu, takich jak żywotność oleju lub ciśnienie w oponach,
  •    zdalne blokowanie lub odblokowywanie drzwi pojazdu,
  •    ustalenie lokalizacji samochodu,
  •    uruchomienie klaksonu i świateł,
  •    szybkie pobieranie punktów docelowych do systemu  nawigacji samochodowej,
  •    proste zarządzanie ustawieniami wbudowanego punktu dostępowego Wi-Fi pojazdu.
  • Błyskawiczne odzyskiwanie pojazdu

System Opel OnStar zapewni również właścicielom samochodów oraz policji pomoc w razie kradzieży pojazdu wyposażonego w ten system. W przypadku kradzieży samochodu system Opel OnStar umożliwi ścisłą współpracę z organami ścigania w celu szybkiego i bezpiecznego odzyskania pojazdu i zwrócenia go prawowitemu właścicielowi. System wyśle sygnał zdalnie blokujący zapłon uniemożliwiając uruchomienie silnika samochodu, który zgłoszono jako skradziony.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane