/  / Opel odpiera zarzuty o manipulację testami spalin

Opel odpiera zarzuty o manipulację testami spalin

null
© Opel
null

W wydanym oświadczeniu firma Adam Opel AG zdecydowanie odpiera zarzuty przedstawione przez organizację Deutsche Umwelthilfe. O co poszło niemieckim ekologom?

W komunikacie podkreśla się, że oprogramowanie opracowane przez firmę GM nie ma funkcji służących wykrywaniu, że pojazd jest poddawany testowi emisji spalin. Dotyczy to zarówno produktów GM, jak i Opel.

Poniżej pełna treść oświadczenia, jakie wydała firma Adam Opel AG:

Opel zdecydowanie odrzuca zarzuty niemieckiej organizacji ekologicznej Deutsche Umwelthilfe. W odniesieniu do wszystkich naszych pojazdów jeszcze raz chcielibyśmy podkreślić, co następuje: oprogramowanie opracowane przez GM nie posiada funkcji, które umożliwiają wykrycie, czy pojazd jest poddawany badaniu emisji spalin.

Wyniki rzekomego badania Zafiry przeprowadzonego przez organizację Deutsche Umwelthilfe (DUH) nie są zrozumiałe. To nieuczciwe, że Deutsche Umwelthilfe przedstawia oskarżenia, a pomimo naszych wielokrotnych próśb nie ujawniła rzekomych wyników.

Po otrzymaniu korespondencji od Deutsche Umwelthilfe nasi inżynierowie niezwłocznie przebadali odpowiedni samochód (Zafirę z silnikiem Diesla o pojemności 1,6 litra zgodnym z normą Euro 6) na stanowisku do prób i zgodnie z przepisami przeprowadzili oraz zaprotokołowali dodatkowe testy – zarówno na dwurolkowym, jak i czterorolkowym stanowisku prób.

Wynik: wartości są zgodne z limitami określonymi przepisami prawa zarówno dla badań przeprowadzonych na stanowiskach 2- i 4-rolkowych. Jest to jedyny wynik, jakiego można się spodziewać, ponieważ nie ma na niego wpływu to, czy tylne koła są w ruchu. Oznacza to, że zarzuty są nieprawdziwe i bezpodstawne.

Podejście, które sugeruje Deutsche Umwelthilfe, przeczyłoby naszej uczciwości, naszym wartościom oraz pracy naszych inżynierów. Dbamy o ścisłą zgodność z ograniczeniami emisji spalin we wszystkich naszych pojazdach. Posiadamy globalne procesy, które zapewniają, że nasze produkty spełniają wszystkie standardy emisji spalin obowiązujące na rynkach, na których są sprzedawane.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane